Nowe urządzenia AGD AI od Samsung

Samsung przedstawił swoją najnowszą linię urządzeń AGD na globalnym wydarzeniu „Welcome to BESPOKE AI”. Trwające przez 24 godziny, wydarzenie odbyło się w Seulu, Paryżu i Nowym Jorku, gdzie firma zaprezentowała swoją wizję inteligentnego domu zintegrowanego z sztuczną inteligencją.

Najnowsze urządzenia Bespoke AI, wyposażone w moduły Wi-Fi, kamery, chipy AI i aplikację SmartThings, tworzą inteligentny dom. Produktem wartym uwagi jest AI Home z 7-calowym wyświetlaczem LCD, który umożliwia kontrolę nad ekosystemem urządzeń. Funkcja Map View pozwala użytkownikom łatwo zlokalizować i sterować urządzeniami w domu. Na przykład podczas gotowania w kuchni użytkownik może regulować temperaturę w innych pomieszczeniach za pomocą ekranu AI Home na płycie indukcyjnej. Funkcja Mobile Smart Connect wysyła powiadomienia na telefon, gdy użytkownik jest w pobliżu urządzeń.

Ważnym elementem jest bezpieczeństwo danych, dlatego firma wprowadza platformę bezpieczeństwa Knox Matrix. Lodówka AI Family Hub™ została jako pierwsza w branży zweryfikowana jako spełniająca wymogi „diamentowego” poziomu bezpieczeństwa IoT.

Podczas wydarzenia w Seulu zaprezentowano 14 nowych produktów, m.in.: lodówkę Bespoke French Door z ekranem AI Family Hub™+, linię płyt indukcyjnych Bespoke Infinite, pralkę i suszarkę Bespoke AI Laundry Combo™ oraz robota sprzątającego Bespoke Jet Bot Combo™ AI. W Paryżu firma zaprezentowała nową, energooszczędną chłodziarko-zamrażarkę i linię pralek. Natomiast w Nowym Jorku zadebiutował wsuwany piekarnik z ekranem AI Home.

Samsung planuje dalsze ulepszenia produktów poprzez aktualizacje oprogramowania i rozwój aplikacji SmartThings. Dzięki temu użytkownicy mogą cieszyć się nowymi funkcjami i bardziej energooszczędnymi rozwiązaniami. Firma angażuje się również w partnerstwa, m.in. z British Gas, aby zmniejszyć zużycie energii. Samsung również eksploruje możliwości generatywnej sztucznej inteligencji, co ma znaczący wpływ na interakcje z asystentem głosowym Bixby.

Czytaj też: Samsung wprowadza nowość dla smart home opartą na SmartThings i sztucznej inteligencji!

Grafika tytułowa: Samsung