EZVIZ BM1 – niania elektroniczna dla każdego?

Narodziny dziecka to niezwykle ważna chwila w życiu każdego z nas. Chcemy jak najlepiej opiekować się naszą pociechą, która dopiero co wita się z otaczającym ją światem. Dlatego często sięgamy po rozmaite urządzenia elektroniczne mające nam w tym pomóc. Jednym ze sprzętów tego typu są nianie elektroniczne. Jako świeżo upieczony tata miałem okazję przetestować nianię EZVIZ BM1. Czy to sprzęt, którego zakup zdecydowanie warto rozważyć?

Kilka słów o zestawie sprzedażowym

Niania elektroniczna EZVIZ BM1 trafia do nas w stosunkowo skromnym zestawie sprzedażowym. Mamy tu samą kamerkę, dedykowany stelaż (który umożliwia zamocowanie jej do łóżeczka, wózka lub innej płaszczyzny) oraz kabel microUSB dedykowany ładowaniu urządzenia. Oprócz tego, w pudełku znajdziemy także papierologię – w tym instrukcję obsługi – która wyjaśni nam jak skonfigurować urządzenie. Oczywiście, jak na nowoczesną nianię elektroniczną przystało, do prawidłowej pracy sprzęt potrzebuje smartfona, który będzie zarządzał prawidłową pracą niani.

Wysoka jakość wykonania

EZVIZ BM1 to sprzęt wykonany z bardzo trwałego i jednocześnie bezpiecznego dla najmłodszych tworzywa. Niania jest doskonale spasowana – nic tu nie trzeszczy i nie skrzypi pod naporem palców. Wyposażono ją w obiektyw o rozdzielczości 2 MP nagrywający wideo w rozdzielczości Full HD. Ciekawostką jest obecność na pokładzie funkcji Night Vision, dzięki której możemy obserwować naszą pociechę także w nocy, gdy w pokoju panuje ciemność. Nagrania z niani mogą być zapisywane zarówno na karcie pamięci w standardzie microSD, jak i w chmurze oferowanej przez producenta (trzeba jednak regularnie opłacać subskrypcję).

Funkcjonalność przede wszystkim

Elektroniczna niania EZVIZ BM1 oferuje użytkownikom multum ciekawych funkcji, które bardzo pomagają w opiece nad niemowlakiem. Głównymi funkcjami niani jest powiadamianie nas, gdy urządzenie wykryje płacz dziecka lub gdy nasza pociecha opuści obszar rejestrowania wideo. O zaistniałym zdarzeniu jesteśmy informowani w postaci powiadomienia wyświetlanego na ekranie naszego smartfona.

Niania oczywiście pozwala na obserwowanie naszej pociechy w czasie rzeczywistym – niezależnie od pory dnia i naświetlenia pomieszczenia. W nianię wbudowany jest mikrofon, dzięki któremu możemy nasłuchiwać dziecka oraz głośnik. Za pośrednictwem tego drugiego możemy także próbować uspokoić dziecko za pośrednictwem barwy naszego głosu, bądź też dzięki wbudowanej w urządzenie kojącej melodyjce.

Czytaj też: Netatmo Weather Station – kompaktowa stacja pogodowa dla Twojego domu!

W trakcie testów niania EZVIZ BM1 świetnie wywiązywała się ze swoich zadań. Zawsze informowała mnie o przebudzeniu córki i pozwalała skutecznie zainteresować ją kołysanką lub moim głosem. Materiały rejestrowane przez kamerę były zadowalającej jakości. Pracując w drugim pokoju w każdej chwili mogłem podejrzeć, czy u malutkiej wszystko w porządku. Urządzenie dawało mi ogromny komfort w opiece nad niemowlakiem na co dzień.

Dobra aplikacja towarzysząca

Testowana niania elektroniczna nie mogłaby sprawnie pracować, gdyby nie dedykowana aplikacja. To właśnie w jej ramach otrzymujemy dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji urządzenia. Rozwiązanie nosi nazwę EZVIZ i używane jest do obsługi także innych urządzeń koncernu.

Aplikacja jest przejrzysta i intuicyjna w obsłudze. Już przy pierwszym uruchomieniu bardzo sprawnie przeprowadzi nas przez proces konfiguracji niani elektronicznej. Z poziomu ekranu głównego mamy dostęp do wszystkich funkcji urządzenia. Możemy na przykład zrobić zdjęcie lub zarejestrować materiał wideo.

Możemy także rozmawiać z naszym dzieckiem lub włączyć mu muzykę. Zdecydowanie najbardziej istotnymi funkcjami jest dostęp do ustawień kamery oraz możliwość przeglądania nagrań i fotografii wykonanych za pośrednictwem urządzenia. Co ciekawe, EZVIZ BM1 może być obsługiwana poprzez asystentów głosowych. Aplikacja dostępna jest w Google Play i App Store.

Podsumowanie

EZVIZ BM1 to niezła i funkcjonalna niania elektroniczna. Dzięki bardzo rozbudowanym funkcjom oraz świetnej aplikacji klienckiej skutecznie będzie wspierać nas w opiece nad naszymi maluszkami. Nie jest to sprzęt tani, gdyż trzeba zapłacić za niego 769 złotych. Na pewno jednak nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Niania elektroniczna będzie czuwała nad naszym dzieckiem, a my będziemy w tym czasie mogli oddać się codziennym obowiązkom bądź zasłużonemu relaksowi.