Byliśmy na premierze nowego robota sprzątającego Dyson!

Dobrej klasy robot sprzątający to sprzęt, bez którego większość z nas nie wyobraża już sobie codziennego dbania o porządek w domach i mieszkaniach. Dyson to amerykański koncern z ogromnym doświadczeniem w segmencie odkurzaczy. Dziś mieliśmy okazję zobaczyć na żywo nowe urządzenie giganta, które właśnie trafia na polski rynek. Trzeba przyznać – robi niesamowite wrażenie!

Prezentacja nowego i jednocześnie najmocniejszego robota sprzątającego od Amerykanów odbyła się w Gamma Concept, w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Podczas spotkania mieliśmy okazję posłuchać ciekawych prelekcji ze strony przedstawicieli koncernu oraz przyjrzeć się bliżej nowości. Dyson 360 Vis Nav™ to sprzęt mocny, bezkompromisowy i wykorzystujący podczas codziennego sprzątania najnowocześniejsze rozwiązania producenta. Co warto wiedzieć na jego temat?

Najlepszy robot sprzątający na rynku?

Robot sprzątający Dyson 360 Vis Nav™ wyposażony jest w system wizyjny 360°, wykorzystujący wyjątkową technologię symultanicznej lokalizacji i mapowania Dyson (SLAM). Dzięki temu zapamiętuje, gdzie już odkurzał, wykrywa miejsca, które musi jeszcze posprzątać, inteligentnie reaguje na wykryty kurz i tworzy mapy poziomu zabrudzenia podłogi w domu. Wysoce zaawansowany procesor analizuje dane i reguluje działanie odkurzacza, wykorzystując informacje z czujników do określenia jego pozycji z dokładnością do 71 mm. Robot posiada 26 czujników, które odpowiadają za określone zadania, takie jak wykrywanie kurzu, omijanie przeszkód czy dokładne sprzątanie bezpośrednio przy ścianie.

Dyson 360 Vis Nav™ został zaprojektowany przez zespół inżynierów z kampusów Dyson w Wielkiej Brytanii, Singapurze, Malezji i na Filipinach. Znaczna część z nich pracuje w nowym Centrum Robotyki Dyson RDD w Hullavington w Wielkiej Brytanii. Robot jest wyposażony w system wizyjny 360° z kamerą typu Fisheye, która zapewnia panoramiczny obraz domu i umożliwia dokładną interpretację otoczenia. System wizyjny SLAM przetwarza informacje z kamery i zapamiętuje odwiedzone miejsca, dzięki czemu robot wie, gdzie jeszcze należy posprzątać.

Silnik Dyson Hyperdymium™ obraca się z prędkością do 110 000 obr./min, zapewniając sześciokrotnie większą moc ssania w porównaniu z innymi robotami sprzątającymi. Urządzenie posiada także nową szczotkę o potrójnym działaniu – pierwszą szczotkę Dyson, która łączy trzy metody dokładnego sprzątania z potężną mocą ssania: miękka nylonowa tkanina „Fluffy” do zbierania dużych zabrudzeń z podłóg twardych, antystatyczne włókna węglowe do zbierania drobnego kurzu z podłóg twardych oraz sztywne nylonowe włosie do dokładnego czyszczenia dywanów.

Inżynierowie Dyson postawili sobie za cel, aby ten nowy robot sprzątający w portfolio marki czyścił dokładnie, aż po same krawędzie. Dlatego oprócz wałka szczotki o pełnej szerokości, wyposażono go także w aktuator krawędzi bocznych, który przekierowuje moc ssania w stronę krawędzi. Co więcej, dzięki czujnikom wykrywającym ściany, robot sprzątający może podjechać aż do krawędzi pokoju i przesuwać się wzdłuż ścian, wykorzystując aktuator do zbierania kurzu z samej krawędzi.

Robot z kompaktową inteligencją do samodzielnego sprzątaniaRobot Dyson 360 Vis Nav™ jest kompatybilny z aplikacją MyDyson™, aby w inteligentny sposób wyznaczać trasę i sprzątać. W funkcjach aplikacji znajdziemy tworzenie, dostosowywanie i planowanie stref. Użytkownicy mogą wydzielać w domu określone przestrzenie i programować sprzątanie o wyznaczonych porach dnia. Dzięki zawieszeniu dual-link robot Dyson 360 Vis Nav™ może wspiąć się na wysokość do 21 mm. Urządzenie ma niski profil i może sprzątać przestrzenie pod meblami do wysokości 99 mm, łatwo poruszając się pod meblami oraz wokół nich.

Od 7 września odkurzacz Dyson 360 Vis Nav™ będzie można nabyć w cenie 6 999 zł przez stronę internetową Dyson.pl oraz w najbliższym sklepie stacjonarnym Dyson.

Czytaj też: Dyson Gen5detect™ oficjalnie!

Galeria zdjęć z wydarzenia: