TOP 5 – najlepsze plenerowe gry mobilne

Początek wiosny rozpieszcza nas słoneczną pogodą. To dobry moment, żeby spędzić czas poza domem. Jeśli jesteście fanami gier mobilnych to na pewno wiecie, że mamy dostępnych sporo produkcji, przy których możemy spędzać czas w terenie, zwiedzając bliższe lub dalsze okolice naszego miejsca zamieszkania. Boom na takie gry zaczął się od premiery Pokemon GO, które jest z nami od kilku ładnych lat. Przejdźmy więc do krótkiego omówienia poszczególnych tytułów, które mogą wciągnąć Was na naprawdę długie godziny!

Pokemon GO

Pokemon GO to zdecydowanie najpopularniejsza gra „chodzona” w naszym zestawieniu. Jej głównym założeniem jest łapanie kolejnych pokemonów, ewoluowanie ich oraz toczenie walk. Oczywiście rozgrywka jest uzupełniana rozmaitymi dodatkowymi misjami oraz cyklicznymi wydarzeniami tematycznymi. Gra generuje ogromne przychody dla twórców, więc chętnie wzbogacają oni ów tytuł o nowe elementy.

Grę uruchomimy na praktycznie każdym dostępnym na rynku smartfonie z Androidem na pokładzie – ważne, by pracował on w oparciu o w miarę aktualną wersję oprogramowania od Google. Smaczku rozgrywce dodaje fakt, że możemy wyzywać na pojedynki naszych znajomych. Możemy też razem z nimi brać udział w tzw. raidach i dzięki temu zdobywać cenne nagrody włącznie z możliwością łapania naprawdę unikalnych stworków.

Wiedźmin: Pogromca Potworów

Wiedźmin: Pogromca Potworów to kolejna propozycja w naszym zestawieniu – tym razem z Polski. Jak możecie się domyślić, wcielacie się w jej przypadku we Wiedźmina, którego głównym zadaniem jest polowanie na bestie i zbieranie trofeów. Oczywiście na takie łowy musicie się odpowiednio przygotować, tworząc rynsztunek z zebranych wcześniej na mapie rozgrywki surowców.

Grę urozmaicają nam ciekawe, wciągające misje. Produkcję charakteryzuje wysokiej jakości oprawa graficzna, która nawiązuje wprost do produkcji CD Projektu osadzonych w uniwersum Sagi. Muszę przyznać, że to jedna z nielicznych gier mobilnych, które wciągnęły mnie na dłużej. Jeśli więc jesteście fanami Wiedźmina lub po prostu lubicie klimaty fantasy, to jest to dla Was propozycja obowiązkowa.

Jurassic World Alive

Jurassic World Alive to propozycja, której sam tytuł zdradza nam z jakimi klimatami będziemy mieć do czynienia. Główne założenie produkcji to kolekcjonowanie rozmaitych gatunków dinozaurów. Możemy następnie opiekować się nimi bądź wykorzystywać je w walkach z innymi graczami. Interfejs gry jest przyjemny i przejrzysty, a modele prehistorycznych gatunków ładne i dobrze odwzorowane.

Co ciekawe, pozyskane gatunki dinozaurów możemy ze sobą krzyżować tworząc niesamowite, potężne hybrydy o unikatowych umiejętnościach. Chcecie dołączyć do swojej kolekcji legendarnego Indominusa? Żaden problem! Wiem, że seria Jurassic Park ma ogromne rzesze fanów na całym świecie i to właśnie oni w głównej mierze będą sięgać tej wiosny po ów świetnie napisany tytuł.

The Walking Dead: Our World

The Walking Dead: Our World to oficjalna produkcja związana z hitowym serialem cieszącym fanów przez wiele sezonów. Jak możecie się domyślić, głównym zadaniem gracza będzie w tym przypadku eliminowanie hord zombie na różne, wymyślne sposoby. W grze spotykamy starych znajomych z serialu. Będą nam oni pomagać w ratowaniu ludzi i budowaniu naszego schronienia.

Omawiana gra umożliwia nam także rozgrywkę w trybie wieloosobowym, gdzie naszymi przeciwnikami będą inni gracze – w tym nasi znajomi. Oczywiście będziemy musieli ich eliminować za pośrednictwem różnych rodzajów broni znajdujących się w naszym arsenale. Dla fanów legendarnego serialu jest to propozycja wręcz obowiązkowa. Dzięki niej na nowo poczujecie klimat apokalipsy zombie.

Ingress Prime

Ingress Prime to dość nietypowa i specyficzna produkcja dla fanów science-fiction. Gra polega na rywalizacji dwóch frakcji: Ruchu Oporu i Oświeconych. Należący do jednego z ugrupowań gracz musi pomagać w opanowaniu jak największego obszaru na mapie gry za pomocą łączenia w trójkąty tzw. portali. Z samymi portalami można wchodzić w interakcję, w wyniku której przekazywane są graczowi przydatne w toku rozgrywki przedmioty.

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że Ingress to gra zespołowa, która skłania graczy do podejmowania różnego rodzaju działań mających na celu doprowadzenie danej frakcji do dominacji na pewnym obszarze. Gra rozwija naszą inteligencję i wymusza na nas logiczne myślenie. Na początku produkcja może wydawać się Wam trudna w odbiorze, ale jeśli złapiecie bakcyla na jej punkcie – wciągnie Was bez reszty!

Czytaj też: Najlepsze narzędzia do optymalizacji pracy smartfona

Dajcie koniecznie znać w jakie gry mobilne Wy lubicie grać najbardziej. Czy wśród nich są produkcje z naszej listy? Zapraszamy Was do dyskusji w komentarzach!