Soundbar Creative Stage Air V2 – stylowy, mobilny i budżetowy

Uniwersalny głośnik komputerowy, ale i mobilny, który sprawdzi się w domu i poza nim.

Listwy dźwiękowe przeznaczone dla komputerów to wciąż zaniedbana nisza na rynku PC audio. Nadal niewielu producentów zdecydowało się podjąć ten trudny temat. Dlaczego trudny? Bo najczęściej kupujemy do naszych komputerów słuchawki lub głośniki. Być może to się zmieni za sprawą Creative Stage Air V2, czyli drugiej już generacji głośnika w formie listwy audio, która idealnie pasuje pod monitor, na biurko obok laptopa, w pokoju na parapecie, w kuchni na szafce czy nawet w plenerze na ogródku.

Klasa wygląd

Creative to firma z tradycjami, która na każdym kroku i przy każdej premierze nowego urządzenia przypomina nam o tym, wyrażając to w oryginalnym projekcie. Nie inaczej jest przy Creative Stage Air V2, który mimo tego, że nie jest produktem z górnej półki cenowej, to wygląda po prostu świetnie. Niedużych rozmiarów soundbar 410x75x94 mm został skrojony na miarę, aby pasował na biurku pod monitorem albo obok lub za laptopem. Obudowa została wykonana z plastiku, który otrzymał fortepianowy połysk, natomiast przednia maskownica jest z czarnej stalowej drobnej siatki. Całość wygląda bardzo elegancko i szykownie.

Przeczytaj też: Creative Stage Air – soundbar dla graczy | CoNowego.pl

Solidna robota

Konstrukcja jest dobrze spasowana, nic nie trzeszczy i nie odstaje, jakość nie pozostawia wątpliwości, że mamy do czynienia z renomowaną marką. Na przednim grillu znajduje się logo producenta, natomiast pod maskownicą dyskretnie mruga dioda, która informuje o tym czy głośnik działa, czy jest w stanie parowania. Na lewym boku umieszczono cztery gumowe przyciski, dwa do regulacji głośności, jeden do zasilania i ten do parowania przez Bluetooth. Na tylnej ściance znajdziemy tylko gniazdo USB-C służące do zasilania i ładowania akumulatora oraz gniazdo typu Jack, do podłączenia do źródła dźwięku. U podstawy są dwie gumowe nóżki, dzięki którym głośnik stabilnie przylega do powierzchni, na których stoi.

Wszechstronny

Creative Stage Air V2 to mały soundbar, który sprawdzi się w wielu różnych sytuacjach, ponieważ ze względu na wymiary jest mimo wszystko mobilny i oprócz zasilania kablowego ma też akumulatorowe. Dlatego nie musi być przywiązany do jednego miejsca i można go zabrać nawet w plener. Jednak jego pierwotnym przeznaczeniem jest biurko, na którym czuje się najlepiej. Idealnie pasuje pod monitor, może się skryć za ekranem laptopa i dźwięk, który emituje będzie zawsze o wiele lepszy od głośników laptopowych lub standardowych do PC. Jednak lepiej jest postawić go obok, bo po pierwsze brzmienie będzie pełniejsze, a poza tym soundbar jest zbyt ładny, żeby go ukrywać. Wbudowana bateria pozwala ustawić go w każdym innym miejscu, w którym będziemy mieli ochotę posłuchać muzyki. Może to być nasz pokój, kuchnia, salon, balkon albo ogród. Akumulatory wystarczą do sześciu godzin na jednym ładowaniu.

Do gier, pracy, nauki, rozrywki, muzyki

Głośnik Creative Stage Air V2 jest wyposażony w funkcje odtwarzania zarówno przewodowego, jak i bezprzewodowego, dlatego konfiguracja jest szybka i prosta. Wystarczy użyć kabla dostarczonego przez producenta i podłączyć do wyjścia słuchawkowego dowolnego urządzenia audio. Łatwo można go podłączyć do komputera, konsoli Xbox i PS, Nintendo Switch oraz do tabletu. Bluetooth 5,3 pozwala także na bezprzewodowe podłączenie się smartfonem lub innym urządzeniem. Taka wszechstronność i mobilność sprawiają, że można na nim grać w gry, słuchać muzyki, oglądać na komputerze filmy, a także uczyć się i pracować przy dźwiękach muzyki ambient.

Podsumujmy…

Creative Stage Air V2 to niedrogi soundbar do komputera stacjonarnego, laptopa, konsoli, ale także głośnik akumulatorowy i bezprzewodowy. Dzięki kompaktowym wymiarom i odpowiednio skalibrowanej mocy, idealnie odnajdzie się na biurku, komodzie czy parapecie. Jego całkowita moc RMS to 20W, nie jest to bardzo dużo, ale biorąc pod uwagę, że listwa stoi na biurku w odległości do 60 cm od naszej głowy i uszu, to jest to wystarczająco. Dodatkowo tunelowa konstrukcja głośnika wzmacnia brzmienie szczególnie w tych niższych partiach, jak tony niskie. Bateria o pojemności 2200 mAh pozwala na 6 godzin pracy przy średniej głośności, ale zawsze można go podłączyć do ładowarki lub powerbanku, aby zapewnić sobie kolejne godziny muzyki.

Specyfikacja Creative Stage Air V2

Rodzaj zestawu: 2.0

Moc głośników (RMS): 20 W

Wejście liniowe Audio: 1 szt., USB-C – 1 szt.

Łączność bezprzewodowa: Bluetooth 5.3

Czas pracy: do 6 h

Wbudowany akumulator

Pasmo przenoszenia: 80 – 20000 Hz

Zgodność z profilami: A2DP, AVRCP

Bateria o pojemności 2200 mAh

Stosunek sygnału do szumu: ≥ 75 dB

Wymiary: 410x75x94 mm

Cena: 199 zł