Recenzja SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless. Słuchawki gamingowe dla najbardziej wymagających!

W świecie gamingowych akcesoriów, SteelSeries od dawna uchodzi za markę, która dostarcza produkty najwyższej jakości. Bezprzewodowe słuchawki – Arctis Nova Pro Wireless – nie są tu wyjątkiem. To sprzęt wysokiej klasy dedykowany wymagającym graczom, dla których odpowiednie brzmienie ma znaczenie. Postanowiłem więc sprawdzić, jak ten zestaw sprawuje się na co dzień – zarówno podczas grania, konsumpcji multimediów, jak i pracy.

Zawartość zestawu i jakość wykonania

Na pierwszy rzut oka, zestaw SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless robi świetne wrażenie. W eleganckim opakowaniu znajdziemy: słuchawki SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, stację bazową, dwa wymienne akumulatory, kabel USB-C do ładowania, kabel audio 3,5 mm oraz dokumentację. Sama konstrukcja słuchawek wyróżnia się minimalistycznym, nowoczesnym designem. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów zapewniających możliwość wieloletniego użytkowania. Nauszniki to pianka pamięciowa pokryta ekoskórą, gwarantująca komfort nawet przy wielogodzinnych sesjach z komputerem. Przyciski i pokrętła są intuicyjnie rozmieszczone, co ułatwia obsługę w trakcie gry.

Jakie technologie zastosował producent?

SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless to technologiczny majstersztyk. Producent zastosował szereg nowoczesnych rozwiązań, które mają na celu podniesienie jakości dźwięku i komfortu użytkowania. Na uwagę zasługuje m.in. Quantum 2.0 Wireless – Technologia ta zapewnia bezprzewodowe połączenie bez opóźnień, co jest kluczowe podczas intensywnych sesji gamingowych – szczególnie, jeśli lubimy spędzać czas przy dynamicznych grach sieciowych, w przypasku których czas reakcji ma niezwykle ważne znaczenie. Obojętnie nie można przejść obok wsparcia dla Hi-Res Audio. Słuchawki obsługują dźwięk o wysokiej rozdzielczości, co pozwala na wychwycenie najdrobniejszych szczegółów w ścieżkach dźwiękowych. To rozwiązanie potrafi w niektórych sytuacjach dawać przewagę. Słuchawki SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless otrzymują regularnie aktualizacje firmware. Są one wdrażane w trybie over-the-air (OTA). Oznacza to wydłużenie żywotności słuchawek na długie lata. Użytkownicy zyskują pewność, że zawsze korzystać będą z najnowszych funkcji.

Kilka słów warto powiedzieć także na temat zasilania. Testowane słuchawki zostały wyposażone w wymienne akumulatory. Jeden z nich możemy na bieżąco wykorzystywać w słuchawkach, a drugi ładować w dedykowanym slocie w stacji bazowej. W razie potrzeby również – nowe akumulatory można dokupić w sklepie producenta.

Najważniejsze funkcje słuchawek

SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless to nie tylko doskonały dźwięk, ale również szereg praktycznych funkcji. Użytkownicy z pewnością docenią to, że testowany sprzęt może jednocześnie łączyć się z komputerem i telefonem – co pozwala na szybkie przełączanie między źródłami dźwięku. Dodatkowo, stacja dokująca umożliwia połączenie słuchawek np. z Xboxem i PC. Tutaj również zmiana źródła jest niezwykle intuicyjna.

W przypadku tak zaawansowanych słuchawek nie mogło zabraknąć wsparcia dla ANC. Zaawansowany system aktywnego tłumienia hałasu umożliwia całkowite zanurzenie się w grze, eliminując niepożądane dźwięki z otoczenia. Dodatkowo skorzystać można z trybu przezroczystości, który może okazać się niezwykle przydatny w sytuacjach, w których chcemy – chociażby – skorzystać ze słuchawek w połączeniu ze smartfonem w drodze do pracy lub do znajomych.

Za przechwytywanie mowy podczas korzystania ze SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless odpowiada natomiast nowoczesny, zaawansowany mikrofon ClearCast Gen 2. Oferowana tu funkcja redukcji szumów zapewnia krystalicznie czystą komunikację z drużyną szczgólnie wtedy, gdy zrozumienie poszczególnych komend jest niezwkle ważne dla samej rozgrywki. Mikrofon jest chowany w obudowie słuchawek, więc nie będzie przeszkadzał wtedy, gdy nie jest potrzebny.

Praktyczna aplikacja towarzysząca

Aplikacja SteelSeries GG jest kluczowym elementem zarządzania słuchawkami. Oferuje szereg funkcji, które umożliwiają personalizację ustawień dźwięku i mikrofonu. Użytkownicy mogą tworzyć profile dźwiękowe dostosowane do różnych gier i aplikacji, a także korzystać z funkcji monitorowania poziomu baterii czy aktualizacji firmware. W ramach SteelSeries GG otrzymujemy również dostęp do rozmaitych promocji związanych z dodatkową zawartością dla niektórych gier. Takie „power-upy” pomagają w niektórych sytuacjach w uzyskaniu przewagi nad rywalami. Intuicyjny interfejs SteelSeries GG sprawia, że zarządzanie słuchawkami jest proste i wygodne. Muszę jednak przyznać, że w kwestii aplikacji wspomagających dla mnie to rozwiązanie przegrywa z Logitech G HUB, z którego korzysta mi się bardziej komfortowo. Może to jednak po prostu kwestia przyzwyczajenia.

Co z konkurencją?

Na rynku istnieje wiele modeli gamingowych słuchawek bezprzewodowych, które mogą konkurować ze SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless. Wśród nich warto wymienić Astro A50, Razer Nari Ultimate oraz Logitech G Pro X Wireless. Oto, jak Arctis Nova Pro Wireless wypada na tle konkurencji:

  • Astro A50 – Chociaż Astro A50 oferuje świetny dźwięk i komfort, Arctis Nova Pro Wireless wyróżnia się lepszą jakością wykonania i bardziej zaawansowanymi funkcjami, takimi jak Quantum 2.0 Wireless i dwuzakresowe połączenie.
  • Razer Nari Ultimate – Model ten oferuje technologię haptyczną, która dodaje fizyczne wibracje do dźwięku, co może być atrakcyjne dla niektórych graczy. Jednak Arctis Nova Pro Wireless przewyższa go pod względem jakości dźwięku i aktywnego tłumienia hałasu.
  • Logitech G Pro X Wireless – Logitech G Pro X Wireless to doskonały wybór dla profesjonalnych graczy ze względu na jakość wykonania i zastosowane technologie, ale brak wymiennych akumulatorów i mniejsza liczba zaawansowanych funkcji sprawiają, że Arctis Nova Pro Wireless jest bardziej wszechstronny.

Wrażenia z użytkowania

Użytkowanie SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless to czysta przyjemność. Słuchawki są niezwykle wygodne, nawet przy długotrwałym noszeniu. Nauszniki z pianki pamięciowej idealnie dopasowują się do kształtu głowy, a lekka konstrukcja sprawia, że słuchawki nie męczą nawet po kilku godzinach grania. Jakość dźwięku jest rewelacyjna – bogate basy, klarowne średnie tony i wyraźne wysokie tony sprawiają, że każdy dźwięk jest słyszalny z niezwykłą precyzją.

Aktywny system tłumienia hałasu skutecznie eliminuje hałasy z otoczenia, co pozwala na pełne zanurzenie się w grze. Mikrofon ClearCast Gen 2 zapewnia krystalicznie czystą komunikację, co jest niezbędne podczas współpracy z drużyną.

Co ważne – testowane słuchawki doskonale sprawdzą się w wielu sytuacjach. Dzięki ich uniwersalnej konstrukcji i szerokim, oferowanym możlwościom mogą sprawdzić się także podczas rozmaitych spotkań służbowych online czy podczas nagrywania treści audio – chociażby podcastów. Decyzja o zakupie SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless może więc okazać się korzystna na wielu płaszczyznach.

Dlaczego warto kupić SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless?

SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless to jeden z najlepszych modeli słuchawek bezprzewodowych dostępnych na rynku. Wyjątkowa jakość wykonania, zaawansowane technologie, szeroki wachlarz funkcji oraz komfort użytkowania sprawiają, że jest to idealny wybór zarówno dla profesjonalnych graczy, jak i entuzjastów gier. Zaletą są również wymienne akumulatory, które zapewniają nieprzerwaną rozgrywkę. Jeśli szukasz słuchawek, które oferują wszystko, co najlepsze w dziedzinie dźwięku i komfortu, SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless są warte każdej wydanej złotówki. Zestaw można zakupić na stronie producenta za 1849 złotych. W elektromarketach i sklepach internetowych często można znaleźć go nieco taniej. Dostępny jest w wariancie czarnym i – od niedawna – białym.

Grafika tytułowa: SteelSeries