Razer Basilisk V3 Pro – flagowa mysz dla graczy

Razer Basilisk V3 Pro to bezprzewodowa wersja popularnej myszki gamingowej Razer Basilisk V3. Czy warto zapłacić ponad dwukrotnie więcej za tę wersję?

Basilisk to seria myszek dla graczy, która zyskała uznanie dzięki uniwersalnemu kształtowi, wysokiej jakości wykonania i zaawansowanym funkcjom. Razer Basilisk V3 Pro to najnowszy model z tej serii, który wprowadza kilka ulepszeń w porównaniu do poprzednika. Przede wszystkim mysz jest bezprzewodowa, ma nowy sensor optyczny Razer Focus Pro 30K, przełączniki optyczne trzeciej generacji, trzynastostrefowe podświetlenie RGB. Tym samym jest to najbardziej zaawansowana mysz Razer w historii.

Wyścig myszy

Wyścig o pierwsze miejsce na podium najlepszej myszy dla graczy trwa nieustannie, ale zdobycie pierwszego miejsca to jedno, a utrzymanie go na dłużej to już inna sprawa. Ponieważ producenci peryferiów komputerowych wypuszczają co chwila swoje najnowsze myszy to królowa myszy często się zmienia. Ale czasem zdarza się, że pierwsze miejsce pozostaje zajęte przez dłuższy czas i tak jest właśnie w przypadku Razer Basilisk V3 Pro. Mysz ta ma znany już z wersji przewodowej ergonomiczny kształt, który idealnie leży w prawej dłoni. Jest do tego stopnia dopasowany, że spoczywająca na niej dłoń odpoczywa. Design nadal pozostaje agresywny z ostro zakończonymi przyciskami głównymi. Lewe skrzydło w sposób naturalny podtrzymuje kciuka, nie pozwalając, żeby ten dotykał blatu. Taki zabieg powoduje mniejsze tarcie oraz szybsze i dokładniejsze ruchy myszą. Zastosowane materiały wykończeniowe to miłe w dotyku satynowe, czarne tworzywo sztuczne w połączeniu z gumową powierzchnią, która zapobiega ślizganiu się myszy w dłoni.

Przeczytaj też: Piekielnie dobra mysz gamingowa

Wszystko w jednej dłoni

Mysz jest dość duża i ma swój słodki ciężar, co może być zaletą lub wadą w zależności od preferencji użytkownika. Jednak większość graczy lubi czuć mysz w dłoni. Zatem te całe 112 g, to moim zdaniem waga w sam raz. V3 Pro ma 11 programowalnych przycisków, w tym przycisk snajperski pod kciukiem, który obniża DPI dla precyzyjnego celowania. Rolka myszki ma podwójny tryb pracy, a także oprócz przycisku pionowego w rolce, obsługuje przyciski boczna na scrollu. Na spodzie myszy znajdziemy dwa przełączniki: pierwszy do zmiany profilu gracza, który można zapisać w aplikacji Razer Synapse i drugi do zmiany sposobu połączenia myszy z komputerem. Do wyboru mamy Bluetooth albo superszybkie połączenie dla graczy Razer™ HyperSpeed przy pomocy klucza sprzętowego wpinanego do złącza USB. Mysz możemy także podłączyć przy pomocy przewodu USB.

Wydajność

Myszka ma znakomitą wydajność sensora, który ma maksymalną czułość 30 000 DPI i może pracować z częstotliwością odświeżania do 4000 Hz, co oznacza, że może reagować na ruchy użytkownika co 0,25 ms. Myszka ma wbudowany akumulator, który zapewnia do 20 godzin pracy na jednym ładowaniu z podświetleniem RGB lub do 30 godzin bez podświetlenia. Myszkę można ładować za pomocą kabla USB-C lub bezprzewodowo na stacji dokującej, którą możemy kupić oddzielnie. Myszka ma również schowek na odbiornik USB, co ułatwia przenoszenie i przechowywanie. Przełączniki myszy są bardzo wytrzymałe i jak zapewnia producent powinny wytrzymać nawet do 90 milionów kliknięć. To co warto podkreślić w tym modelu, to że sprzętowy klucz USB jest także kompatybilny z klawiaturami Razer i korzystając z dwóch urządzeń możemy używać tylko jednego klucza.

Przeczytaj też: Razer Deathadder V3 – gamingowa mysz dla zwycięzców

Podświetlenie Chroma

Razer Basilisk V3 Pro ma wspaniałe podświetlenie RGB, na które składa się aż 13 stref, a każdą z nich możemy sami dostosować za pomocą 16,8 miliona kolorów oraz niezliczonych efektów świetlnych. Aby nadać swojemu gamingowemu sprzętowi unikalnego wyglądu, wystarczy zainstalować aplikację Razer Synapse. Warto dodać, że podświetlenie, Razer Chroma wspiera ponad 200 różnych gier, dzięki czemu może ono reagować dynamicznie w zależności od tego, w co gramy i jak gramy.

Podsumowanie

Razer Basilisk V3 Pro to jedna z najlepszych myszy dla graczy, którzy szukają gryzonia z najwyższej półki i niestandardowej konfiguracji. Myszka ma bardzo ergonomiczny kształt, dużo przycisków, bardzo czuły sensor, niskie opóźnienie i atrakcyjne podświetlenie. Dokupując bezprzewodową stację dokującą możemy rozbudować system i sprawić, że mysz nigdy nam się nie rozładuje. Bardzo dobra mysz, ale jak wszystkie bardzo dobre rzeczy nie należy do najtańszych. Jednak bezprzewodowa swoboda grania na najwyższym poziomie i bez opóźnień wynagrodzi wysoką cenę.  

Specyfikacja Razer Basilisk V3 Pro

 • Typ myszy: Dla graczy
 • Łączność: Przewodowa/Bezprzewodowa
 • Sensor: Optyczny
 • Rozdzielczość: 30000 dpi
 • Rolka przewijania: 1
 • Interfejs: 2,4 GHz, Bluetooth, USB-C
 • Zasilanie: Wbudowany akumulator
 • Czas pracy na baterii: Do 90 godzin
 • Profil: Praworęczny
 • Podświetlenie: Podświetlana obudowa
 • Żywotność: 90 milionów kliknięć
 • Możliwość bezprzewodowego ładowania baterii
 • Wymiary: 130 x 75 x 43 mm
 • Waga: 112 g
 • Cena: 649 zł