PolyJam 2023 – kolejna edycja game jamu za nami

Impreza dla dobrze zapowiadających się, młodych twórców gier właśnie dobiegła końca

W ostatni weekend odbyła się kolejna edycja game jamu – PolyJam 2023, w którym udział wzięło ponad 100 uczestników. Impreza odbyła się w budynku Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie, w dniach 3-5.02.2023 r.

Kilka słów o samym wydarzeniu

PolyJam 2023 to nic innego jak game jam, czyli maraton tworzenia gier. Jest to warszawska edycja międzynarodowego Global Game Jamu organizowana przez Koło Naukowe Twórców Gier „Polygon” dla wszystkich pasjonatów GameDevu. Jest to wydarzenie dla osób, które programują, tworzą grafikę albo zajmują się udźwiękowieniem, a także dla tych, którzy mieli ochotę spotkać się i miło spędzić czas, robiąc grę. Uczestnicy mogli między sobą rywalizować w trybie on-line, lub spotkać się fizycznie w budynku Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie i spędzić razem cały weekend w świetnej atmosferze, przy gorącej kawie i pysznej pizzy.

Rejestracja i sprzedaż biletów dostępna była do 15 stycznia 2023r, natomiast start wydarzenia odbył się piątek 3 lutego 2023 r. o godzinie 14:00. Po ceremonii otwarcia i zajęciu miejsc nastąpiło ogłoszenia tematu eventu i start programowania. Tegorocznym tematem było angielskie słowo klucz ROOTS (z j. ang: korzenie, pochodzenie, pierwiastek matematyczny, terminal administratora), które może być przez uczestników dowolnie interpretowane. Twórcy po zakończeniu programowania i stworzeniu gry, która w jakiś sposób odnosi się do słowa ROOTS, muszą zaprezentować działającą grę i uargumentować, w jaki sposób ich dzieło odnosi się do tematu PolyJam 2023.

Finał wydarzania odbył się w niedzielę 5 lutego 2023 r. o godzinie 20:00, wtedy wszyscy uczestnicy mieli szanse zaprezentowania gotowego projektu, przed szeroką publicznością. Zasady oceny są takie, że każdy ma prawo ocenić każdego, przyznając punkty w kilku kategoriach, min. za grywalność, innowacyjność oraz wykonanie. Na koniec są wybierane trzy gry, które wygrały w każdej kategorii. Jest jeszcze dodatkowa kategoria Grand Prix, w której brana jest pod uwagę suma punktów ze wszystkich kategorii, a gra, która zyskała najwięcej, otrzymała tytuł zwycięzcy PolyJam 2023. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejne edycje.

Oto wyniki PolyJam 2023

Grand Prix:


Team: 👨‍👨‍👦 Silver surfers

Projekt: 🎮 Big Space Root

Punkty: 🏆 1225 ( wykonanie 474 – również zwycięstwo!)

Grywalność:

Team: 👨‍👨‍👦 Servants of Nurgle
Projekt: 🎮 Rise of Elements
Punkty: 🏆 433


Wykonanie:


Team: 👨‍👨‍👦 Loremipsum
Projekt: 🎮 Demons of Roots
Punkty: 🏆 437


Innowacyjność:


Team: 👨‍👨‍👦 Leeshek
Projekt: 🎮 Climbtopus
Punkty: 🏆 479

Wszystkie opisy projektów można przeczytać pod tym linkiem.