Zwolnienia w koncernie Dell!

Od stycznia docierają do nas liczne informacje związane ze zwolnieniami w dużych, wiodących koncernach technologicznych. Jak widać, postępujący kryzys nie oszczędza nawet największych, rynkowych graczy. Jak się okazuje, w najbliższym czasie cięcia szykują się także w koncernie Dell!

Tysiące pracowników do zwolnienia

Bloomberg informuje, że pracę w amerykańskim koncernie może stracić nawet 6,6 tys. pracowników. Jak się okazuje, cięcia są dość pokaźne, gdyż stanowią aż 5 procent specjalistów zatrudnionych przez koncern Dell. Informacje o zwolnieniach nie są jednak zaskoczeniem. Także inni giganci musieli już dokonać – mimo swoich pozornie potężnych budżetów – poważnych redukcji zatrudnienia.

Pracę straciły już m.in. osoby zatrudnione przez Amazon, Microsoft, Google czy IBM. Na konieczność redukcji etatów nie wpływa jednak wyłącznie globalny kryzys gospodarczy. Najnowsze doniesienia wskazują bowiem również na to, że giganci technologiczni zmagają się również ze zmniejszeniem zainteresowania ich produktami po swoistym szczycie, który był osiągany w dobie pandemii.

Czytaj też: Kolejny koncern ze zwolnieniami! Tym razem IBM!

W ostatnich miesiącach, ze względu na pewne rozluźnienie sytuacji wokół pandemii koronawirusa, kupujemy mniej laptopów, tabletów czy specjalistycznego oprogramowania. A zmniejszone dochody dużych koncernów odpowiedzialnych za nie, to także konieczność szukania oszczędności – szczególnie na najniższym szczeblu drabinki zatrudnienia.