Logitech G733 – niezłe i rozsądnie wycenione słuchawki dla gracza

Dobrej klasy słuchawki oferujące wysokiej jakości dźwięk to obowiązkowe wyposażenie biurka każdego gracza. W gąszczu różnych tego typu akcesoriów zdecydowanie wyróżnia się sprzęt od Logitech G. Model G733 jest rozsądnie wyceniony i zapewnia naprawdę niezłe możliwości. W ostatnich dniach miałem możliwość sprawdzić te słuchawki. Jak sprawują się w różnych scenariuszach?

Ciekawie zaprojektowane słuchawki gamingowe

Logitech G733 trafiają do nabywcy w elegancko zaprojektowanym pudełku. Po jego otworzeniu w oczy rzucają się spore słuchawki nauszne o budowie umożliwiającej całkowite odizolowanie się od dźwięków otoczenia. Nie sposób nie zauważyć, że jakość ich wykonania stoi na niesamowicie wysokim poziomie. Słuchawki wyściełano przyjemnym w dotyku materiałem. Mamy tu także podświetlenie RGB, bez którego nie może obyć się żadne gamingowe biurko z prawdziwego zdarzenia.

Słuchawki można wykorzystywać do słuchania muzyki, oglądania filmów, grania, ale i do komunikacji. W tym ostatnim przypadku warto zwrócić uwagę na dołączony do zestawu, wpinany w słuchawki mikrofon jednokierunkowy na pałąku. To wygodne rozwiązanie. Możemy – na przykład – odłączyć go, gdy akurat nie zamierzamy wykorzystywać sprzętu do komunikowania się. Zdarza się przecież, że chcemy zanurzyć się w rozgrywce typu single-player nie koniecznie pozostając w międzyczasie zalogowanym na Discordzie lub TeamSpeaku prawda?

Warto wspomnieć o tym, że testowane słuchawki są słuchawkami bezprzewodowymi, jednakże do łączności z naszymi urządzeniamy wykorzystują dedykowany odbiornik LIGHTSPEED zapewniający niskie opóźnienia. Brak tu wsparcia dla Bluetooth. Producent deklaruje kompatybilność z platformami takimi, jak Windows, macOS czy PlayStation.

Czytaj też: ASTRO A50 X od Logitech G oficjalnie!

Jak sprzęt sprawuje się w praktyce?

Czas by poświęcić kilka słów na to, jak Logitech G733 sprawują się w praktyce. Korzystając z nich byłem bardzo pozytywnie zaskoczony wysoką jakością odtwarzanego dźwięku. Co prawda nie jest to sprzęt tak zaawansowany, jak moje prywatne Logitech Pro X Wireless, jednak podczas grania korzysta się z nich całkiem przyjemnie. Są całkiem wygodne i nie męczą nawet, gdy korzysta się z nich przez kilka dobrych godzin dziennie.

Niesamowite wrażenia z odsłuchu podczas korzystania z testowanych słuchawek zapewniają wysokiej jakości 40 mm przetworniki. Co niezwykle ważne – producent deklaruje wsparcie dla dźwięku przestrzennego nowej generacji – DTS Headphone:X 2.0. Wszystko po to, by wrażenia słuchowe gracza przenieść na zupełnie nowy poziom. Dobrze skalibrowany dźwięk przestrzenny może okazać się niezwykle przydatny chociażby podczas grania w dynamiczne strzelanki sieciowe.

Nie będę jednak ukrywał, że Logitech G733 sprawują się również świetnie podczas słuchania muzyki, oglądania filmów i seriali czy chociażby podczas korzystania z wiodących platform do wideorozmów (Meet, Teams, Zoom, Messenger). Jeśli więc zdarza się Wam spędzać trochę czasu na rozmowach z rodziną, znajomymi czy współpracownikami – testowane słuchawki mogą być nieodzownym wsparciem podczas takich spotkań.

Na uwagę zasługuje również czas pracy między ładowaniami. Dzięki wsparciu technologii LIGHTSPEED możemy liczyć na nawet 29 godzin pracy między ładowaniami. Nie sposób nie wspomnieć także o satysfakcjonującym zasięgu pracy zestawu sięgającym 20 metrów.

Ciekawa aplikacja wspierająca

Aplikacja G HUB pozwala na wygodne zarządzanie pracą słuchawek. Przekazuje nam na bieżąco informacje dotyczące m.in. stanu naładowania baterii czy ustawień podświetlenia RGB. Za jej pośrednictwem możemy również zarządzać korektorem graficznym dostosowując go do aktualnych potrzeb, czy też zarządzać profilami związanymi z rejestrowaniem dźwięku za pośrednictwem mikrofonu. Co ważne – można ustawić kilka profili pracy – na przykład pod kątem potrzeb związanych z konkretnymi, ogrywanymi przez nas produkcjami. Sam G HUB nie jest jednak pozbawiony wad. Sporadycznie zdarzały się tu jakieś błędy aplikacji, na które remedium była ponowna jej instalacja.

Podsumowując…

Logitech G733 to naprawdę niezłe, uniwersalne słuchawki gamingowe. Oferują zadowalającą jakość wykonania i niezłe brzmienie. Powinny spełnić oczekiwania większości graczy. Co ważne – nie są one przesadnie drogie, jak na sprzęt tego typu. Trzeba za nie zapłacić 549 złotych. Czasem można trafić w sieci na naprawdę korzystne promocje, dzięki którym można je zdobyć jeszcze taniej.

Grafika tytułowa: Logitech