Lenovo szykuje nowego handhelda!

Koncern Lenovo zjednał sobie sympatię graczy wprowadzając do sprzedaży przenośną konsolę Lenovo Legion Go, która została dość ciepło przyjęta na rynku. Dzięki takim urządzeniom nasze ulubione gry możemy mieć zawsze przy sobie. Chińczycy nie zamierzają się oglądać na konkurencję i planują iść za ciosem. Na horyzoncie pojawiły się pierwsze informacje na temat Lenovo Legion Go 2!

Lenovo Legion Go 2. generacji już wkrótce?

Plany związane z wydaniem kolejnej generacji popularnego handhelda zostały ujawnione podczas konferencji Lenovo Innovate 2024, która odbyła się w stolicy Tajlandii – Bangkoku. Co jednak warto zaznaczyć – koncern Lenovo nie zdradził jeszcze, kiedy możemy spodziewać się premiery urządzenia oraz jak będzie rysowała się jego specyfikacja. Na takie konkretne informacje przyjdzie nam więc jeszcze poczekać – być może nawet do wrześniowych, berlińskich targów IFA 2024.

Osoby związane z branżą już teraz jednak zakładają, że nowa generacja konsolki będzie musiała wykorzystywać APU, które połączy wzrost wydajności z polepszonymi właściwościami w zakresie energooszczędności. Być może producent postawi na rozwiązania od AMD (CPU + iGPU). Ciężko brać to jednak za pewnik nie mając praktycznie żadnego rysującego się obrazu nowej konsoli Legion Go. Pozostaje nam liczyć na to, że wkrótce do sieci trafią jakieś konkretne przecieki na jej temat.

Czytaj też: Lenovo szykuje nowy port dla swoich laptopów

Grafika tytułowa: Lenovo