ASUS ROG Phone 8 coraz bliżej!

ASUS ROG Phone to seria smartfonów od tajwańskiego producenta zaprojektowana z myślą o graczach. Wielkimi krokami zbliżamy się do rynkowej premiery najnowszego przedstawiciela tej rodziny – ASUS ROG Phone 8. W związku z tym do sieci trafia coraz więcej przecieków dotyczących owego topowego urządzenia o zacięciu gamingowym. Czy będzie to sprzęt przełomowy? A może Tajwańczycy postawią na rozwinięcie znanej już koncepcji? Sprawdźmy!

ASUS ROG Phone 8 – specyfikacja

Specyfikacja smartfona ASUS ROG Phone 8 rysuje nam się na podstawie różnych internetowych przecieków. Możemy być niemal pewni, że urządzenie pracować będzie pod kontrolą procesora Snapdragon 8 Gen 3 wspieranego przez maksymalnie 24 GB pamięci RAM oraz sporą ilość pamięci wbudowanej (do 512 GB), w której użytkownik będzie mógł instalować gry.

Obraz wyświetlany będzie na ekranie AMOLED o przekątnej 6,8″. Nie ujawniono jeszcze informacji na temat rozdzielczości matrycy oraz częstotliwości odświeżania, jednak z pewnością będą cechowały je wysokie wartości. Całość zasili bateria o pojemności 6000 mAh, wspierająca szybkie ładowanie 65 W. Nie znamy jeszcze konfiguracji aparatów.

Premiery nowego ROG Phone spodziewamy się już w 2024 roku. Nie będzie to sprzęt tani, jednak z pewnością fani marki ASUS ROG nie będą szczędzili grosza na taki sprzęt.

Czytaj też: Realme 11 Pro+ w korzystnej promocji!

Grafika tytułowa: ASUS