Wielozadaniowa pralka

Dla niejednej osoby arkusz kalkulacyjny to jedynie duży kalkulator, a możliwości edytora tekstów pozostają niezgłębioną tajemnicą. Podobnie jest w przypadku pralki. Z pewnością co najmniej część użytkowników wykorzystuje jedynie cześć jej potencjału funkcjonalnego.

Pralka jest chyba najbardziej magicznym sprzętem ze wszystkich urządzeń AGD jakie znajdują się w naszych mieszkaniach i domach. Dlaczego tak uważam? Czy widzieliście na YT filmiki o tym, jak na kuchence gazowej czy elektrycznej podgrzewa się woda albo jak odkurzamy lub zmywamy naczynia? Raczej nie. Natomiast filmy, które pokazują pełny proces prania cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Jest ich bardzo dużo, a co ciekawe, w obraz jak zahipnotyzowani patrzą bardzo często dzieci, a nawet… domowe zwierzęta.

Dlaczego tak się dzieje? Z jednej strony jest to oczywiste – ruch przyciąga wzrok, ale pod tym względem przecież bezkonkurencyjny jest telewizor. W przypadku pralki raczej nie wydarzy się nic emocjonującego. Owszem, zdarzają się zwroty akcji, gdy bęben zmienia kierunek obracania się czy następuje przerwa na dolanie wody. Również proces wirowania może przyciągnąć uwagę, ale raczej tylko na chwilę. Nie ma chyba jednak wytłumaczenia, dlaczego w sieci wręcz roi się od filmów, w których kamera jest ustawiona tak, by pokazywać jak piorą się nasze rzeczy.

Dlaczego poruszamy ten temat? Bo z jednej strony pralka często bywa traktowana wprawdzie ze swoim przeznaczeniem, do prania, ale przy wykorzystaniu tylko bazowych funkcjonalności. Z drugiej jednocześnie potrafi być bardzo wdzięcznym przedmiotem absorbującym uwagę i to na długi czas. Dla odmiany przyjrzyjmy się ich funkcjonalności – ta świadomość pozwoli nam docenić walory tego urządzenia.

Zapraszamy do lektury naszego poradnika, pt Osiem praktycznych wskazówek, jak efektywniej korzystać z pralki, w którym opisujemy możliwości pralek. Znajdą tam coś dla siebie nie tylko początkujący użytkownicy ale również sułtani prania, koszytający  z różnych programów i wiedzący, kiedy należy wzbogacić proces o pranie wstępne. Ale z pewnością publikacja może się okazać przydatna nawet dla najbardziej zaawansowanych użytkowników. Dlaczego? Nowoczesne pralki mają wiele przydatnych programów i funkcji, z których często nie zdajemy sobie sprawy. A trzeba wiedzieć, że zastosowane w nich najnowocześniejsze technologie zaspokajają, a nierzadko wyprzedzają nasze najśmielsze potrzeby i oczekiwania. Choćby takie jak zdalne sterowanie za pomocą smartfonu.

Poza tym, nawet jeśli niektóre funkcje są znane, to warto mieć pod ręką poradnik, który jest kompendium wiedzy na ten temat i skupia wszystkie informacje w jednym miejscu. A poza tym, być może lektura naszego poradnika zainspiruje czytelników do zmiany urządzenia na nowsze?