Synology 2022 AND BEYOND – oto nowe rozwiązania tajwańskiego koncernu!

Synology przeprowadziło dziś konferencję, w trakcie której poznaliśmy najnowsze rozwiązania, którymi koncern chce zawojować rynek w przyszłym i kolejnych latach. Tajwański producent serwerów NAS projektując swoje autorskie, nowe rozwiązania skupił się na usprawnieniach, na których najbardziej zależało osobom na co dzień korzystających z owych produktów. Sprawdźmy zatem jakich nowości powinniśmy się spodziewać w nadchodzących miesiącach!

Aktualizacja DSM 7.1 to ważne nowości!

Synology do DSM 7.1 wprowadzi bardzo przydatne rozwiązania, które z pewnością będą doceniane przez administratorów IT. Wśród nich warto wymienić wielokanałową obsługę SMB, ulepszoną obsługę Fibre Channel czy chociażby automatyczne wykrywanie podejrzanych działań w Active Insight.. Uwadze zainteresowanych nie mogły umknąć też takie nowości, jak kopie zapasowe bare metal dla macOS i pełne kopie zapasowe dla DSM.

Udoskonalenia autorskich aplikacji Synology

Synology w nadchodzących miesiącach postawi na wdrożenie udoskonalonych aplikacji z których na co dzień korzystają m.in. osoby pracujące w trybie home office. Nowych odsłon i funkcji doczekają się takie narzędzia, jak Synology Drive i MailPlus. Ponadto aktualizacje produktów takich, jak chociażby Active Backup for Business umożliwią administratorom IT sprawowanie większej kontroli nad zadaniami tworzenia kopii zapasowych danych.

Chmura Synology C2

Synology C2 to rozwiązanie, dzięki któremu klienci tajwańskiego koncernu uzyskają dostęp do bezpiecznego i kosztowo dostępnego rozwiązania chmury publicznej. Wspomniane bezpieczeństwo podczas przesyłania danych do chmury zapewnia szyfrowanie AES-256. Centrum danych przetwarzające synchronizowane informacje ulokowane zostało w niemieckim Frankfurcie nad Menem. Synology C2 to jednak nie tylko sama chmura. To także zestaw pięciu przydatnych aplikacji C2 Saas, których zadaniem jest ułatwianie pracy użytkownikom wspomnianego wcześniej rozwiązania chmurowego.

C2 Password to usługa, która pozwoli na wygodne i bezpieczne zarządzanie hasłami (możemy mieć pewność, że korzystając z niej nasze poufne dane nie wpadną w niepowołane ręce). Z kolei C2 Transfer to narzędzie umożliwiające wymianę plików z szyfrowaniem end-to-end. W procesie przesyłania plików mogą być stosowane takie zabezpieczenia, jak znaki wodne, szyfrowanie danych czy weryfikacja tożsamości odbiorcy. Daje nam to pewność, że przesyłane przez nas dane są chronione przed dostępem ze strony niepowołanych osób oraz że odbierane są wyłącznie przez osoby do tego upoważnione. C2 Backup to narzędzie oparte na chmurze. Pozwala na tworzenie kopii zapasowych urządzeń fizycznych i danych SaaS bezpośrednio na serwerze Synology C2. Co ciekawe, dostawca usługi nie nakłada na nas ograniczeń co do ilości urządzeń, które mogą być archiwizowane. Rozwiązanie to pozwala na wykonywanie kopii zapasowych w ekspresowym tempie w przeciwieństwie do innych tego typu usług wykorzystujących w swoim działaniu na przykład VPN. C2 Identity to usługa służąca do katalogowania tożsamości użytkowników. Służy do zarządzania urządzeniami i uwierzytelniania usług lokalnych i SaaS. Doskonale sprawdzi się także w przypadku rozwiązań takich, jak AD, LDAP czy chmura.

Synology Hybrid Share to hybrydowa chmura pozwalająca na korzystanie z pamięci masowej w chmurze na żądanie w połączeniu z urządzeniami lokalnymi. Jej najważniejszymi zaletami są możliwość korzystania z jednego folderu współdzielonego z wielu lokalizacji (co w znaczącym stopniu ułatwia wymianę plików) oraz możliwość zwiększenia wydajności transferu danych dzięki wykorzystaniu lokalnej pamięci podręcznej na serwerze Synology NAS.

Surveillance Station 9.0 – ważna nowość od Synology!

Synology przedstawia aplikację Surveillance Station w wersji 9.0. Jej zadaniem jest ochrona naszych prywatnych danych. Najnowsza wersja tego oprogramowania przynosi między innymi ulepszenia interfejsu użytkownika, możliwość konfiguracji dużych systemów monitorowania oraz udoskonalenia mechanizmów bezpieczeństwa stosowanych za pośrednictwem aplikacji. Twórcy zapowiadają, że w przyszłości zaoferuje ona opcję przesyłania strumieniowego obrazów bezpośrednio do C2 Surveillance Cloud.

Synology przechodzi na Wi-Fi 6!

Warto wspomnieć także o tym, że Synology wprowadza na rynek nowy router – RT6600ax. Jest to urządzenie trójzakresowe, bazujące na standardzie szybkiej łączności Wi-Fi 6. Sprzęt wyposażono w anteny 4×4 MIMO. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że nowość zapewnia przepustowość przesyłu danych do 6600 Mb/s. Ciekawostką jest natomiast fakt, że RT6600ax obsługuje przyszłościowe pasmo częstotliwości 5,9 GHz. Sprzęt wyposażono w port LAN 2,5 GbE, który może posłużyć do utworzenia szybkiego połączenia z NAS.

A które nowości od Synology Wam podobają się najbardziej?