Pixel Watch to nie mit. Premiera smartwatcha Google już na wiosnę

Pierwsze takie zegarki miały pojawić się na rynku już w 2017 roku, ale dopiero po 5 latach i przejęciu Fixbit projekt nabiera realnych kształtów.

Pierwsze plotki na temat smartwatcha Google pojawiły się tak dawno temu, że wielu zaczęło myśleć o nim w kategoriach odległej przyszłości lub całkowitej fantazji. Jednak gdy na początku roku firma przejęła za ponad 2 mld dolarów Fixbit, producenta opasek sportowych i smartwatchy, stało się niemal pewne, że gigant będzie próbował powalczyć o kawałek coraz bardziej zatłoczonego rynku – podobnie jak Facebook, który wg doniesień ma zadebiutować dwoma zegarkami latem przyszłego roku. 

Czytaj też: Smartwatch Facebooka w drodze? Wyciekły pierwsze zdjęcia

Wg najnowszych informacji, do których dotarł “Business “Insider”, Google ma pokazać swojego smartwatcha (produkt o nazwie kodowej Rohan) jeszcze wcześniej niż konkurencja, a więc wiosną 2022 roku. Model nie będzie jednak przygotowany jako kolejny produkt Fixbit, tylko będzie całkowicie osobnym projektem, obsługującym nowe wcielenie platformy Wear OS 3, po raz pierwszy stworzonej we współpracy z Samsungiem, z której do tej pory w okrojonej wersji mogli skorzystać posiadacze Samsung Galaxy Watch 4. 

Smartwatch ma znajdować się w ostatniej fazie testów, przeprowadzanej przez pracowników firmy nie związanych bezpośrednio z dywizją urządzeń typu wearables. Urządzenie ma posiadać kluczowe funkcje monitorowania kondycji, jak krokomierz czy pulsometr, być droższe niż sprzęt Fixbit i konkurować bezpośrednio z Apple Watchem. Jeśli terminy z przecieku się potwierdzą, to wkrótce powinniśmy otrzymać kolejne informacje na temat nazwy produktu i jego funkcjonalności – wtedy w większym stopniu będziemy wiedzieć, czy Google będzie w stanie podjąć rywalizację na coraz bardziej intratnym rynku.

Żródła: Insider, The Verge; Zdjęcie: Luke Chesser/ Unsplash