Microsoft ze świetnymi wynikami finansowymi!

Koncern z Redmond w ostatnich miesiącach nie miał dobrej prasy. Nie dość, że popularność Windowsa 11 nie rośnie w tak dynamiczny sposób, jak oczekiwaliby tego Amerykanie, to jeszcze pojawiły się poważne problemy wokół marki Xbox, która nie radzi sobie w rywalizacji z PlayStation od Sony. Jak się jednak okazuje, Microsoft i tak notuje świetne wyniki finansowe!

Koncern z Redmond nie zwalnia tempa

Amerykański gigant zanotował świetne wyniki za drugi kwartał roku fiskalnego. W stosunku do analogicznego okresu w roku poprzedzającym odnotowano wzrost przychodów o 18 procent oraz zysku netto o 33 procent. To świetne wieści zarówno dla przedstawicieli koncenru, jak i dla inwestorów. Przytoczone dane przekładają się na zarobek w wysokości około 62 miliardów dolarów oraz dochód netto około 21,9 miliardów dolarów.

Skąd takie wysokie wyniki? Po części to efekt przejęcia Activision Blizzard oraz świetnie sprzedającego się abonamentu Xbox Game Pass, który akurat wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Niewykluczone, że Amerykanie jeszcze poprawią te liczby w kolejnych kwartałach. Przecież intensywnie rozwijają ostatnio Copilota, a sam Phil Spencer zapowiedział istotne nowości dla fanów marki Xbox.

To z pewnością będzie ważny rok nie tylko dla Microsoftu, ale i dla jego fanów.

Czytaj też: HP z ambitnymi planami na 2024 rok!

Grafika tytułowa: Matthew Manuel / Unsplash