Laptop Lenovo Yoga Pro 9i Gen 8 – siła, moc, wydajność i kreacja

Urządzenie dla kreatywnych i wymagających, które łączy w sobie wysoką wydajność, innowacyjny design i inteligentne funkcje.

Lenovo zaprezentowało jeden z najmocniejszych i najbardziej wydajnych laptopów. Yoga Pro 9i Gen 8 to potężny laptop dla użytkowników kreatywnych i wymagających. Laptop wygląda pięknie, a jego wnętrze prezentuje się jeszcze lepiej. To komputer o topowej konfiguracji, który łączy eleganckie wzornictwo z najnowszą technologią i robi to bardzo, ale to bardzo dobrze.

Elegancki design

Laptop ma ultracienką konstrukcję o grubości zaledwie 16 mm i wadze około 1,8 kg. Obudowa jest wykonana z jednego kawałka metalu o wysokiej wytrzymałości i spełnia dzięki temu normę MIL-STD 810H, co oznacza, że jest odporna na upadki, wstrząsy, wilgoć oraz kurz. Laptop ma również gładkie i ergonomiczne krawędzie Comfort Edge, które zapewniają komfort podczas noszenia i użytkowania.

Przeczytaj też: Laptop Lenovo Legion S7 16IAH7 – cichy wymiatacz

Wizja przyszłości

Yoga Pro 9i ma rewelacyjny wyświetlacz MiniLED PureSight Pro o przekątnej 16 cali i rozdzielczości QHD+. Emituje tak ładny obraz, że można wpatrywać się w niego godzinami. Ekran oferuje większą liczbę stref przyciemniania od wyświetlaczy LED, co zapewnia głęboką czerń, ale także dużą jasność. Wyświetlacz ma również szeroki zakres dynamiki, co gwarantuje żywe i realistyczne kolory. Wysoka częstotliwość odświeżania 165 Hz, zapewnia płynną akcję w grach, ale i w pracy. Ekran jest skalibrowany sprzętowo dla precyzji Delta-E < 1, co oznacza, że kolory są wiernie odwzorowane, a to jest absolutnym must-have dla twórców.

Ergonomiczne klawisze

Lenovo Yoga Pro 9i został wyposażony w klawiaturę Yoga, która ma wygodne i responsywne klawisze o skoku 1,5 mm i wklęsłości 0,3 mm. Dzięki specjalnemu profilowaniu odczuwamy większy komfort w trakcie pisania, ponieważ palec naturalnie układa się na wgłębieniach klawiszy. Klawiatura jest także bardzo cicha, miękka, odporna na zalania i rzecz jasna, podświetlana. Touch Pad jest wielki jak lotnisko i dzięki temu superkomfortowy w użytkowaniu. Układ i rozkład pozostałych elementów zasadniczo są standardowe.  Jedyną niespodzianką okazał się być przycisk zasilania, który znajduje się na prawej krawędzi i z wyglądu przypomina szufladę karty sim. Zanim rozszyfrowałem jego prawdziwą funkcję, chwile szukałem włącznika. 😊

Tytan, nie komp

Nowa Yoga jest wyposażona w procesor Intel® Core™ EVO i9, 13. generacji, który jest zaprojektowany specjalnie do współpracy z technologią X Power Hardware Boost. Ta technologia przyspiesza pracę procesora poprzez zwiększenie jego mocy do 130 W. Laptop ma również kartę graficzną NVIDIA® RTX 4070, która obsługuje Ray Tracing na najwyższym poziomie. Laptop ma również błyskawiczną pamięć RAM 6400 MHz i dysk SSD PCIe NVMe o pojemności 1TB.

Przeczytaj też: Lenovo Legion 7 – gamingowiec na sterydach

Inteligentne funkcje

Warto wspomnieć o dodatkach, które dorzuca Lenovo do swoich produktów. Nowy laptop otrzymuje bowiem silnik Lenovo AI Engine+, który jest wyposażony w szereg inteligentnych funkcji, które optymalizują procesy twórcze i przyspieszają działanie oprogramowania. Yoga Pro 9i ma również zaimplementowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak Windows Hello, elektroniczna przesłona prywatności i Wi-Fi 6E. Oprócz tego dostajemy pakiet Premium Suite, który zawiera cztery wysokiej jakości mikrofony, sześć głośników i kamerę internetową 5 MP. Wszystkie te elementy zapewniają pełny zakres dźwięku i obrazy twarzy dostrojone za pomocą sztucznej inteligencji podczas rozmów wideo i transmisji na żywo.

Podsumowanie

Lenovo Yoga Pro 9i Gen 8 to laptop, który łączy w sobie wysoką wydajność, elegancki design i inteligentne funkcje. Z procesorem Intel® Core™ 13. generacji, kartą graficzną NVIDIA® RTX i technologią X Power Hardware Boost, ten laptop zapewnia płynną pracę twórczą, wielozadaniowość, współpracę, pracę graficzną i rozrywkę. Z wyświetlaczem MiniLED PureSight Pro, klawiaturą Yoga i pakietem Premium Suite, oferuje niesamowite wrażenia wizualne, dźwiękowe i dotykowe. Natomiast z silnikiem Lenovo AI Engine+ i funkcjami bezpieczeństwa, optymalizuje procesy i chroni dane.

Cena: 13 999 zł