Kuchnia w biurze – gdy praca staje się przyjemnością

Odpowiednio zaprojektowana i wyposażona kuchnia może stać się sercem każdego biura!

Kuchnia jest kluczową częścią biura. To nie tylko miejsce, w którym pracownicy mogą przygotować sobie gorący posiłek, aromatyczną kawę, ale także miejsce, w którym ludzie dzielą się pomysłami i tworzą silne relacje zawodowe. Idealna i nowoczesna kuchnia w miejscu pracy powinna także wpływać na dobre samopoczucie pracowników. Możemy to osiągnąć, tworząc przyjazne środowisko, które pozwala pracownikom zrelaksować się i odpocząć, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Jednak fundamentem takiej kuchni jest przede wszystkim sprzęt, a w zasadzie producent, który oferuje funkcjonalne, praktyczne i wysokiej jakości urządzenia. Sprzęt skrojony na miarę zarówno do zabudowy jak i wolnostojący na przykład marki Haier.

Idealna kuchnia, czyli jaka?

No właśnie, zastanówmy się przez chwilę czego nie powinno zabraknąć w nowoczesnej, biurowej kuchni? Można by wyliczać w nieskończoność, ale wybierając produkty, pomyślmy w jaki sposób nasi pracownicy będą z nich korzystać, a także czy będą one pasować do ogólnego projektu, wnętrza i do atmosfery naszego biura. Biorąc pod uwagę fakt, że większość pracowników jest zdania, że posiadanie dobrze wyposażonej kuchni w biurze zwiększyłoby ich produktywność, warto wybrać najlepsze, dostępne produkty. Oto niektóre z elementów, które powinniśmy wziąć pod uwagę w kuchni biurowej, aby promować zdrowie, dobre samopoczucie, a także wydajność.

Chłodziarko-zamrażarka Haier Multidoor HCR5919ENMB

Lodówki Haier są najlepszym przykładem umiejętnego połączenia wyszukanego designu i praktyczności, która wymiernie wpływa na komfort codziennego życia. Wytrzymałe półki ze szkła hartowanego to nie tylko stylowe wykończenie wnętrza lodówki, ale przede wszystkim rozwiązanie, które znacznie ułatwia utrzymanie jej w czystości, szczególnie wtedy, gdy korzysta z niej wielu pracowników. Mimo standardowej szerokości chłodziarko-zamrażarki firmy Haier zapewniają imponującą ilość miejsca w każdej ze stref. Sześć półeczek na drzwiach idealnie porządkuje przechowywane produkty i daje do nich szybki dostęp. Cztery pojemne i przeźroczyste szuflady oraz dwie półki w zamrażarce pozwolą nie tylko zmieścić o wiele więcej produktów, ale również znacznie lepiej uporządkować przechowywaną żywność. Lodówka wyposażona jest w cyfrowy wyświetlacz dotykowy, dzięki któremu w łatwy sposób można kontrolować temperaturę i inne parametry pracy urządzenia bez konieczności otwierania drzwi. Lodówka została wyposażona w szereg technologii, dzięki którym przechowywana żywność pozostanie dłużej świeża. Jest to min. Fresher Techs® dbająca o zachowanie świeżości i smaku żywności na dłużej i technologia ABT®, która wykorzystując światło ultrafioletowe usuwa do 99,9% zarazków, zarówno we wnętrzu lodówki, jak i z przechowywanej żywności. A wszyscy dobrze wiemy, co możemy czasem znaleźć w biurowej lodówce, dlatego te funkcje są po prostu niezastąpione.

Kuchenka mikrofalowa Haier Full Touch 2 HWO45NB2H0B1

Kuchenka mikrofalowa to w każdym biurze jedno z najważniejszych urządzeń kuchennych. Ale nie musi służyć tylko do podgrzewania potraw. Dlatego warto wybrać model, który oferuje dużo więcej funkcji. W tym z opcją gotowania możemy przygotować na przykład świeże lub mrożone warzywa. Kuchenka oferuje 5 poziomów mocy, dzięki czemu możemy ustawić indywidualne parametry pracy urządzenia do konkretnej potrawy. Niemniej ważna jest moc kuchenki oraz moc grilla. Im wyższa tym grzałka szybciej się rozgrzewa, a potrawa podgrzewa się krócej, a tym samym więcej osób będzie mogło skorzystać z niej w krótszym czasie.

Zmywarka HAIER XIB 5B2D3FB

W żadnej kuchni nie może zabraknąć wydajnej i niezawodnej zmywarki. Haier stawia na nowoczesność, praktyczność i funkcjonalność. Wyjątkowo duża pojemność pozwala jednocześnie zmieścić 15 kompletów naczyń, składających się łącznie ze 165 elementów. Na wyposażeniu znajduje się trzeci kosz przeznaczony na drobne akcesoria kuchenne, sztućce oraz małe naczynia, takie jak filiżanki do espresso czy spodki. Dzięki takiemu rozwiązaniu dolne dwa kosze są w stanie pomieścić więcej. Zmywarka ma automatyczne otwieranie drzwi po zakończeniu mycia, co wydaje się bardzo praktycznym rozwiązaniem, ponieważ będąc w biurze nigdy nie wiemy, czy zmywarka działa, czy już może skończyła. Ponadto nie musimy się specjalnie znać na programach mycia, bo zmywarka potrafi sama przeanalizować zawartość, a następnie automatycznie dozuje odpowiednią ilość wody, ustawia temperaturę oraz czas trwania cyklu. Naturalnie jednym z ważniejszych parametrów zmywarki do biura jest gwarancje jej cichej pracy, a w taką funkcję została wyposażona HAIER XIB 5B2D3FB.

Płyta indukcyjna Haier HAFRSJ64MC

Płyta indukcyjna nie jest zbyt częstym widokiem w przestrzeni kuchni biurowej, ale coraz częściej się w niej pojawia. Sprzyja temu przede wszystkim moda na zdrowe jedzenie, ale także fakt, że jadamy coraz bardziej świadomie. Liczymy kalorie, czytamy etykiety i uważamy na to, co wkładamy do garnka. Dodatkowo wspólne gotowanie w biurze, może okazać się świetnym sposobem na pyszny lunch w dobrym towarzystwie. Szczególnie interesujące funkcje płyty Haier to min.: pole łączone Bridge, które pozwala na gotowanie w dużym garnku na dwóch polach. Niezwykle praktyczne jest też funkcja pauzy, pozwalająca na czasowe wstrzymanie gotowania i powrót do zapisanych ustawień. Zaskakująca jest też opcja VARYCOOK, czyli regulacja temperatury grzania, przez przesunięcie garnka w górę lub w dół.

Piekarnik HAIER HWO60SM5T9BH

Jeżeli tak się zdarzy, że kuchenka mikrofalowa i płyta indukcyjna będzie chwilowo zajęta w naszej biurowej kuchni, to z pomocą przyjdzie inteligentny piekarnik. Najnowsza technologia i sztab inżynierów z firmy Haier przyczynili się do powstania piekarnika z linii I-Touch Series 4, który ugotuje, upiecze i podgrzeje dosłownie każde danie, jakie sobie tylko zażyczymy. Haier I-Touch Series 4 to piekarnik, z którym przygotujemy ponad 350 potraw. Wszystko to dzięki wbudowanej książce kucharskiej oraz łączności z naszym telefonem przy pomocy aplikacji mobilnej. Ten piekarnik potrafi naprawdę bardzo dużo, oprócz fantastycznej książki kucharskiej, ma aplikację mobilną, liczne czujniki, termosondę do kontrolowania temperatury mięsa, cyrkulację powietrza, funkcję pary, ale także funkcje oczyszczania piekarnika. Funkcja pyrolityczna Eliminuje osady tłuszczu i pozostałości po gotowaniu, spalając je w temp. 430°.

Podsumowanie

Stworzenie atrakcyjnej kuchni dla pracowników może wzmocnić relacje i zachęcić do dzielenia się pomysłami. Czym byłby dzień w biurze bez orzeźwiających napojów lub wspólnego lunchu? A gdzie odbywałyby się wszystkie interesujące rozmowy, jeśli nie przy filiżance kawy lub herbaty? Te małe kulinarne chwile sprawiają, że codzienne życie biurowe staje się przyjemnością. Tym ważniejsze jest, aby firmy zapewniły nowoczesną kuchnię w przestrzeni biurowej, która jest równie funkcjonalna, co atrakcyjna i wyposażona w nowoczesne, pięknie zaprojektowane inteligentne urządzenia.