Jabra PanaCast 50 Video Bar System – profesjonalne wideokonferencje w Twojej firmie!

MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z MARKĄ JABRA

W dobie dynamicznie rozwijających się technologii wideokonferencji Jabra PanaCast 50 Video Bar System wkracza do małych i dużych firm przynosząc rewolucję w sposobie, w jaki przedsiębiorstwa komunikują się online. To nie tylko kamera. To kompleksowe rozwiązanie, które przenosi jakość wideokonferencji na zupełnie nowy poziom. Jabra PanaCast 50 Video Bar System to klucz do profesjonalnych spotkań online w każdej firmie!

W ostatnich latach spotkania przeniosły się do sieci

Doczekaliśmy czasów, w których większość spotkań biznesowych odbywa się w trybie online. To nie tylko pokłosie pandemii, z którą zmagaliśmy się wszyscy przez dłuższy czas. Prowadzenie rozmów za pośrednictwem Internetu jest po prostu wygodniejsze i pozytywnie wpływa na produktywność. W 2024 roku nie trzeba już przemierzać setek, a nawet tysięcy kilometrów po to, by porozmawiać o ważnych dla organizacji sprawach. Dzięki zaawansowanym technologiom możliwe jest przeprowadzanie wysokiej klasy wideokonferencji za pośrednictwem nowoczesnych urządzeń wyposażonych w praktyczne rozwiązania. Naprzeciw oczekiwaniom mniejszych i większych przedsiębiorstw wychodzi Jabra ze swoim zestawem PanaCast 50 Video Bar System.

fot. Jabra

Nowoczesne rozwiązania audio/video

Jabra PanaCast 50 Video Bar System to sprzęt na miarę XXI wieku. Producent postawił w jego przypadku na zestaw trzech zaawansowanych, 13-megapikselowych kamer, które zapewniają 180-stopniowe pole widzenia, obejmujące całe pomieszczenie. Zadowalająca jest także rozdzielczość pracy –  4K. Dzięki temu możliwe jest podniesienie jakości prowadzonych wideokonferencji oraz zapewnienie komfortowych warunków rozmowy. Uczestnicy konferencji mogą się poczuć tak, jakby wszyscy siedzieli obok siebie!

Tak zaawansowany sprzęt zapewnia rozmówcomoczywiście profesjonalną jakość dźwięku. Jabra PanaCast 50 Video Bar System dzięki wysokiej klasy komponentom serwuje nam bezkompromisowe doznania audio. Producent postawił tu na cztery potężne głośniki w bezwibracyjnej konfiguracji stereo dla niezakłóconej słyszalności oraz aż na osiem mikrofonów, które precyzyjnie wychwytują głos wszystkich osób zgromadzonych w salce konferencyjnej.

fot. Jabra

Nie sposób nie zwrócić uwagi na funkcję Virtual Director. Bazuje ona na sztucznej inteligencji i odpowiada za automatyczne skierowanie kadru na osobę, która w danym momencie się wypowiada. Możliwe jest także płynne i automatyczne wyświetlanie w czasie rzeczywistym tablicy, na której przedstawiane są istotne dane.

Funkcja Dynamic Composition odpowiada za wyświetlanie wizerunku uczestników konferencji. Sztuczna inteligencja potrafi rozpoznać do 4 osób i wyodrębnić je w dedykowanych oknach. Dzięki temu każdy uczestnik rozmowy może poczuć się wyróżniony i zyskać własną, komfortową przestrzeń do uczestniczenia w rozmowie.  

Co ważne – omawiany sprzęt jest rozwiązaniem plug and play – co oznacza, że z jego instalacją powinien poradzić sobie praktycznie każdy. Sama obsługa również jest niezwykle prosta. Zestaw Jabra PanaCast 50 Video Bar System jest wyposażony w intuicyjny tablet z ekranem dotykowym – PanaCast Control. Dzięki niemu szybko i wygodnie można dołączyć do następnego spotkania, udostępniać treści, czy też kończyć wideokonferencje. Wszystko to jest możliwe za jednym dotknięciem ekranu.

Bezpieczeństwo w dobie cyfrowych zagrożeń

Jabra przykłada ogromną wagę do kwestii bezpieczeństwa podczas prowadzenia wideokonferencji. Istotną funkcją zestawu Jabra PanaCast 50 Video Bar System jest PeopleCount. Pozwala ona na monitorowanie w czasie rzeczywistym zajętości salek w których rozlokowano sprzęt. Dzięki temu można wygodnie zarządzać dostępnością przestrzeni konferencyjnej. Co jest niezwykle ważne – dane gromadzone w ramach tej funkcji są anonimowe oraz nie są przechowywane w chmurze. Dlatego nie trzeba się obawiać, że dostaną się w niepowołane ręce.

fot. Jabra

Perspektywiczna, elastyczna platforma

Producent zapewnia, że w przypadku swojego systemu PanaCast 50 jakość spotkań będzie stale ulepszana. Sprzęt został skonstruowany w taki sposób, by jego możliwości można było poszerzać za pośrednictwem regularnie wydawanych aktualizacji. Będą one zawierać nie tylko nowe funkcje, ale i aktualne zabezpieczenia odpowiadające za odpowiednią ochronę danych wrażliwych.

Doskonałym przykładem może być tutaj najnowsza paczka nowości od producenta, która obejmuje – między innymi – wygodne przełączanie trybów wideo za pośrednictwem jednego przycisku. Ponadto w ręce użytkowników trafia funkcja Bring Your Own Device, która pozwala na dołączanie do spotkań z poziomu własnego laptopa, po prostu podłączając kabel USB do systemu PanaCast 50 Video Bar System. W niedalekiej przyszłości natomiast Jabra planuje wdrożyć możliwość wpinania do systemu dodatkowej, zewnętrznej kamery mającej pełnić funkcję kamery do treści w Microsoft Teams Rooms. Jak więc widać, PanaCast 50 Video Bar System to przyszłościowa platforma otwarta na kolejne usprawnienia.

Zgodność z najważniejszymi aplikacjami do wideorozmów

Jabra PanaCast 50 Video Bar System to rozwiązanie, które zostało przez producenta zoptymalizowane pod kątem wszystkich czołowych platform wykorzystywanych do prowadzenia wideokonferencji. Wśród nich warto wymienić takie, jak Microsoft Teams i Zoom. Oczywiście nie mogło tu zabraknąć kompatybilności z Microsoft Teams Rooms oraz Zoom Rooms. Kluczową cechą omawianego sprzętu jest certyfikacja United Communications gwarantująca, że nie powinniśmy napotkać żadnych problemów podczas korzystania ze wspomnianych aplikacji.

Elastyczność dzięki kilku wariantom PanaCast 50

Warto wspomnieć również o tym, że Jabra posiada w swojej ofercie kilka wariantów PanaCast 50. Możemy zakupić podstawowe urządzenie – PanaCast 50, omawiany wariant Jabra PanaCast 50 Video Bar System (z dotykowym panelem sterowania) czy PanaCast 50 Room System (z panelem sterowania Lenovo ThinkSmart). Każdy znajdzie więc rozwiązanie odpowiednie dla siebie i dla swojego przedsiębiorstwa.

Czytaj też: Twoje biuro zawsze przy Tobie! Profesjonalne rozwiązania audio od Jabra

Grafika tytułowa: Jabra

PŁATNA WSPÓŁPRACA Z MARKĄ JABRA