Jabra Evolve2 65 Flex – świetne słuchawki do pracy!

Dobre słuchawki to podstawa, jeśli pracujemy w trybie zdalnym bądź hybrydowym. W takich sytuacjach bowiem dość często zdarza się nam prowadzić różnej maści rozmowy wideo – czy to z naszymi współpracownikami, czy też przełożonymi. Chcemy w ich trakcie dobrze słyszeć i być dobrze słyszanym. Jeśli często pozostajemy w biegu to doskonałym wyborem mogą być dla nas słuchawki Jabra Evolve2 65 Flex!

Zawartość zestawu miło zaskakuje!

Sprzęt przyjechał do mnie w całkiem sporych rozmiarów pudełku. Umieszczono w nim oczywiście słuchawki Jabra Evolve2 65 Flex. Oprócz samego urządzenia mamy tu także również stacjonarną ładowarkę bezprzewodową (która całkiem nieźle prezentuje się na biurku), kabel USB-C, adapter Bluetooth do komputera oraz papierologię. Ponadto producent serwuje nam w zestawie praktyczne filcowe etui, które pozwoli na wygodne zabranie słuchawek w podróż. Na bogato!

Jakość wykonania stoi tutaj na bardzo wysokim poziomie. To jednak cecha charakterystyczna sprzętu Jabra. Producent zadbał o to, żeby słuchawki prezentowały się nieźle oraz żeby dawały nam poczucie obcowania ze sprzętem klasy Premium. Ze względu na swoją konstrukcję – i możliwość składania – testowany sprzęt nie będzie zajmował w naszym bagażu zbyt wiele miejsca chociażby w sytuacjach, w których często podróżujemy.

Wygoda to podstawa

Jabra w ostatnich latach ogromną uwagę przywiązuje do tego, by pracowało się nam po prostu wygodnie. Korzystanie z Jabra Evolve2 65 Flex to czysta przyjemność. Nie będziemy czuć się zmęczeni nawet w trakcie wielogodzinnej pracy i podczas przeprowadzania długich konferencji wideo. Zarówno pałąk jak i nauszniki zostały wyściełane mięciutką pianką, która nie dość, że pewnie przytrzymuje słuchawki na naszej głowie, to dodatkowo daje nam poczucie niesamowitego komfortu. Dzięki ergonomicznej konstrukcji i funkcji ANC testowany sprzęt nie tylko doskonale tłumi dźwięki z zewnątrz, ale i sprawia wrażenie niesamowicie lekkiego.

Świetne aplikacje towarzyszące!

Korzystanie z aplikacji Jabra Sound+ to czysta przyjemność. Pobrać ją można zarówno z Google Play, jak i z App Store. Sparowanie zajmuje dosłownie kilka chwil. Po ustanowieniu połączenia wspomniana apka oferuje nam dostęp do kilku predefiniowanych ustawień odtwarzanego dźwięku, equalizera, szeregu informacji o samym zestawie słuchawkowym, czy też do funkcji aktualizacji jego oprogramowania. Możemy także zarządzać intensywnością działania funkcji ANC.  W krytycznych sytuacjach zlokalizujemy także nasze słuchawki dzięki funkcji Find my Jabra – na przykład, gdy zapomnimy, gdzie je odłożyliśmy. Z komputerem sprzęt połączymy natomiast za pośrednictwem równie praktycznej aplikacji Jabra Direct.

Jak słuchawki sprawują się w pracy i po pracy?

W pierwszej kolejności sprawdziłem jak dzięki słuchawkom Jabra Evolve2 65 Flex prowadzi się rozmowy głosowe. Ze względu na renomę duńskiej marki miałem pod tym względem ogromne wymagania. Nie zawiodłem się jednak. Na tej płaszczyźnie do produktu duńskiego koncernu nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Moi rozmówcy słyszeli mnie perfekcyjnie – to zasługa aż sześciu mikrofonów wbudowanych w słuchawki. Wysokiej jakości 28-milimetrowe głośniki sprawiają, że użytkownik Jabra Evolve2 65 Flex również bardzo dobrze słyszy swoich rozmówców. Ale to żadne zaskoczenie – produkty Jabra w kwestii prowadzenia rozmów to od lat klasa światowa. Na uwagę zasługuje ścisła zgodność rozwiązania duńskiego koncernu z wiodącymi komunikatorami takimi, jak Meet, Teams czy ZOOM.

Słuchawki Jabra Evolve2 65 Flex nie zawiodą Was także po godzinach. Sprzęt doskonale sprawdza się podczas odtwarzania treści audiowizualnych (muzyki czy filmów). Odczucia związane z odsłuchem możemy wygodnie spersonalizować dzięki funkcjom aplikacji Jabra Sound+ i Jabra Direct. Mam tu na myśli zarówno predefiniowane ustawienia, jak i możliwość regulacji za pośrednictwem equalizera. Świetnie sprawuje się funkcja ANC (czyli aktywna redukcja szumów). Pozwala nam ona totalnie odciąć się od otoczenia, a ciekawostką jest fakt, że dzięki specjalnemu suwakowi możemy dostosować poziom tłumienia do naszych potrzeb. Słuchawki Jabra Evolve2 65 Flex doskonale radzą sobie z odtwarzaniem zarówno najbardziej łagodnych, jak i najbardziej ekstremalnych gatunków muzycznych.

Sprzęt docenią także gracze – bez problemów można z niego korzystać w połączeniu z takimi komunikatorami, jak Discord czy TeamSpeak.

Kilka słów o baterii

Jabra Evolve2 65 Flex to fantastyczny czas pracy między ładowaniami. W urządzenie wbudowano bardzo pojemny akumulator, który umożliwia maksymalny czas pracy na poziomie aż 32 godziny. Możemy ładować go za pośrednictwem ładowarki biurkowej bądź w podróży – przez złącze USB-C. Dzięki szybkiemu ładowaniu ogniwo napełnimy w 2 godziny. Po skorzystaniu z ładowarki przez 30 minut doładujemy natomiast słuchawki do aż 45%. Rewelacja!

Podsumowując…

W oficjalnym sklepie Jabra testowane słuchawki kosztują 1 848,69 złotych. Za tą cenę otrzymujemy sprzęt bardzo uniwersalny, który nie zawiedzie nas zarówno w trakcie pracy, w podróży, czy podczas konsumpcji multimediów. Duński koncern doskonale wie, jak zaprojektować słuchawki niemal idealne i model Evolve2 65 Flex jest kolejnym potwierdzeniem tej tezy. Jeśli ogromną rolę odgrywa dla Was lekka i kompaktowa konstrukcja i nie chcecie mimo to iść na żadne kompromisy – te słuchawki są dla Was!

Grafika tytułowa: Jabra