Te fotografie pokazują nieznane piękno podwodnego życia

Większość z nas ma raczej mgliste pojęcie o tym, jak w rzeczywistości wygląda życie po wodą. Istnieje jednak grupa osób, która czuje się zobowiązana, by pokazać światu jego tajemnice. Mam na myśli fotografów, którzy wzięli udział w konkursie 2015 Ocean Art, gdzie zaprezentowali swoje najlepsze prace.
Ocean Art to najbardziej prestiżowy konkurs podwodnych zdjęć na świecie, którego organizatorem jest serwis Underwater Photography Guide. Wszystkie zgłoszone prace są oceniane przez zespół ekspertów, a ich autorzy rywalizują o nagrody pieniężne. W tym roku łącznie rozdano 70 tysięcy dolarów aż 75 fotografom, których zdjęcia zwyciężyły w kilkunastu kategoriach. Poniżej znajdziecie galerię, w której umieściłam kilka, według mnie, najciekawszych prac.
Wśród tegorocznych zdjęć znajdziemy różnorodne organizmy – od skorupiaków, przez kolorowe rybki, do ośmiornic. Fotografie dzwierciedlają różnorodność, a także piękno ekosystemów morskich, które pokrywają 70% powierzchni naszej planety.
Jaki z tych wszystkich obrazów można wyciągnąć wniosek? Mimo naszej technologii i zdolności do odkrywania odległych światów, Ocean wciąż pozostaje tajemniczym, surrealistycznym, zdumiewającym i często zupełnie obcym miejscem.

„Nemo is in da House”

 

„Lagoon Ambience”

 

„Yawning Goby”

 

„Alien Space Ship

 

„Pilot Whales”

 

„Shyness”

 

„Blue Ringed”

 

„Octopus Cares for Her Eggs”

 

„Golden Jelly”

 

„Red Carpet”

 

„The Dancing Manatees”

 

„Feeling Exposed”

Źródło: Underwater Photography Guide