Game Pass testuje plan rodzinny w dwóch krajach

Microsoft rozpoczyna testowanie swojej rodzinnej usługi Xbox Game Pass, która umożliwi dzielenie się subskrypcją z maksymalnie czterema innymi osobami.

Test przeprowadzony będzie na razie w dwóch krajach: w Kolumbii i w Irlandii. Dodatkowe osoby korzystające z usługi muszą przebywać w tych samych krajach.

„Począwszy od dziś w Kolumbii i Irlandii, Xbox Insiderzy mogą rozpocząć zapoznawanie się z planem, który umożliwia wielu osobom dzielenie się korzyściami Game Pass Ultimate”. Wyjaśnia Tyler Mittleider , starszy kierownik ds. programu technicznego w firmie Microsoft.

„To sprawia, że ​​granie w najlepsze gry Game Pass z przyjaciółmi i rodziną jest jeszcze łatwiejsze. Możesz dodać do swojej subskrypcji maksymalnie cztery osoby. Wszystkie z własnym, unikalnym dostępem do gier Xbox Game Pass Ultimate, treści i korzyści”.

Pochodzący z wymienionych dwóch państw chętni do testowania, mogą od dzisiaj zarejestrować się w sklepie Microsoft Store. Jeśli posiada się wykupiony pełny miesiąc planu Ultimate zostanie on zamieniony na 18 dni nowego.

Po zarejestrowaniu się w nowym planie, można przejść do strony konta Microsoft, aby wysłać cztery zaproszenia pocztą e-mail lub wygenerować łącza do udostępniania innym, czterem osobom.

Czytaj także: Oto nowości w Xbox Game Pass na drugą połowę lipca!