Kolejny koncern ze zwolnieniami! Tym razem IBM!

Ostatnie tygodnie upływają nam pod znakiem doniesień z różnych globalnych koncernów związanych z masowymi zwolnieniami. To reakcja wielkich firm na postępujący kryzys gospodarczy. Słyszeliśmy o redukcjach etatów m.in. w Google, Microsofcie czy Amazonie. Dziś natomiast do sieci trafiły informacje związane z wręczaniem masowych wypowiedzeń w IBM.

Tym razem za zwolnienia nie odpowiada kryzys! / fot.IBM

Gigant branży komputerowej z problemami?

Jak się okazuje, to nie problemy gospodarcze są powodami zwolnień w IBM – informuje Bloomberg. Tym razem chodzi o redukcję etatów związaną z odłączeniem się od firmy spółek Kyndryl i Watson Health. Cięcia będą się wiązały z koniecznością wypłacenia odpraw pracownikom. Będzie to kosztowało IBM około 300 mln USD, ale te zmiany są niezbędne – zaznacza James Kavanugh, dyrektor finansowy IBM.

Koncern czekają w najbliższych latach poważne zmiany. Ze względu na aktualną specyfikę rynku, amerykański gigant zamierza się skupić na rozwijaniu technologii związanych z chmurami obliczeniowymi. Można się spodziewać, że dojdzie więc do pewnych zmian organizacyjnych w firmie. Tego jednak oficjalnie nikt nie zapowiedział, więc warto wypatrywać kluczowych ogłoszeń IBM w tej sprawie.

Czytaj też: Centrum Warszawy nie dla staroci?

Dla wielu firm rok 2023 będzie tym na przetrwanie. By nie znaleźć się pod kreską, niejedokrotnie konieczne jest podejmowanie drastycznych decyzji. Oby tych ostatnich było w najbliższym czasie jak najmniej.