Zmiana dyrektora Valorant

Dyrektor gry Valorant, Joe Ziegler, po ośmiu latach pracy rezygnuje z dotychczasowej funkcji, by pokierować nowym projektem w Riot Games.

W oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie Ziegler potwierdził, że nie będzie już kierował Valorantem  i przekazuje to zadanie koledze z Riot, Andy’emu Ho.

„Po ośmiu latach pracy nad Valorantem, budowaniu go od podstaw z zespołem oddanych i pełnych pasji programistów, którzy pracowali niestrudzenie, aby służyć wam wszystkim z szacunkiem i podziwem, na jaki zasługujecie, rezygnuję z funkcji reżysera gry Valorant. Przekazuję stery mojemu dobremu przyjacielowi, Andy’emu Ho” – napisał Ziegler.

Nowym dyrektor Andy Ho w Riot Games pracuje od 2009 roku. Do 2016 zajmował się między innymi takimi obszarami, jak design i informacje w League of Legends. W czerwcu 2017 roku został starszym dyrektorem, zajmując się rozwojem strzelanki.

„ Jestem ogromnie dumny z faktu, że Andy tak dużo lat poświęcił VALORANTOWI. Był cały czas zaangażowany w dostarczanie najwyższych standardów, co inspirowało wszystkich pracujących z nim” – powiedział Ziegler o nowym dyrektorze gry.

Od czasu premiery 2 czerwca 2020 roku VALORANT zyskał ogromną popularność na całym świecie. Jego egsportowa strona dotarła w grudniu do ponad miliona widzów podczas VCT Challengers w grudniu.

„Esports to coś, co powinniśmy budować razem z graczami, twórcami i organizacjami. W ciągłej dyskusji, debatując na temat jego przyszłości” – mówił Ziegler w kwietniu 2020 roku.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/valorant-champions-2021-polacy-mistrzami-swiata-110222