Zegarki Galaxy Watch z Wear OS z nowymi aplikacjami?

Samsung Galaxy Watch 4 i 5 to jedne z najważniejszych zegarków na rynku pracujących pod kontrolą Wear OS. Koncern z Korei nieustannie dba o rozwijanie możliwości oferowanych przez te urządzenia poprzez – między innymi – aktualizacje oprogramowania. Swoje trzy grosze dokłada też Google, które wkrótce udostępni dla tych smartwatchy ważne aplikacje.

Ważne aplikacje Google dla zegarków Samsung

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że dla zegarków Samsunga – Galaxy Watch 4 i 5 zostaną wkrótce udostępnione dwie aplikacje Google, których do tej pory brakowało w ich przypadku. Mowa o pełnoprawnych klientach Gmaila i Kalendarza Google. Do tej pory mogliśmy w przypadku wspomnianych zegarków (jak i innych czasomierzy z Wear OS) wyłącznie odbierać powiadomienia z kalendarza oraz klienta poczty od koncernu z Mountain View.

Po wydaniu wspomnianych aplikacji to się zmieni. Możliwe będzie edytowanie zdarzeń w kalendarzu oraz zarządzanie pocztą elektroniczną bez użycia smartfona – na przykład, gdy wybierzemy się w plener na trening. Oczywiście możemy spodziewać się, że aplikacje zostaną wydane dla systemu Wear OS w najnowszej jego wersji, która obecnie dostępna jest wyłącznie w przypadku kilku modeli smartwatchy.

Czytaj też: Volkswagen ID.3 z kolejną generacją!

Kiedy pojawią się wspomniane aplikacje? Tego jeszcze nie wiemy. Koncern Google w pierwszej kolejności musi je dokładnie przetestować, by nie sprawiały użytkownikom najmniejszych problemów. Obstawiam, że premiera nastąpi już na początku przyszłego roku.

Grafika tytułowa: Samsung