Składane smartfony OPPO niemal bez tajemnic!

OPPO to jeden z tych producentów smartfonów, którzy mają ambicję powalczyć o dominującą pozycje na rynku smartfonów z Androidem. Do tego celu wiedzie długa i wyboista droga. Chińczycy jednak nie ustają w staraniach i prezentują kolejne urządzenia mające rywalizować z najlepszymi. Tym razem do sieci trafiają wieści na temat urządzeń OPPO Find N2 mające rywalizować z serią Galaxy Z Fold.

fot. OPPO

OPPO Find N2 i OPPO Find N2 Flip zdradzają tajemnice

OPPO Find N2 to mocny smartfon mający rywalizować z Samsungiem Galaxy Z Fold 4. Producent postawi w jego przypadku na procesor Snapdragon 8 Gen+ 1 układ będzie wspierany przez sporą ilość pamięci – RAM oraz tej na dane użytkownika. Urządzenie będzie wyposażone w 7,1-calowy wewnętrzny składany wyświetlacz (Samsung E6 AMOLED) z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Na zewnątrz producent ma postawić na 5,54-calowy panel Samsung E6 AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz i rozdzielczością Full HD+. Zaplecze fotograficzne będzie wyborne. Składać się na nie będą: główny aparat 50 MP, ultraszerokokątny 48 MP i teleobiektyw 32 MP z 2-krotnym zoomem. Na pokładzie otrzymamy również dwa aparaty do selfie – po 32 MP każdy. Smartfon będzie zasilany baterią 4520 mAh i będzie obsługiwał szybkie ładowanie 67 W.

OPPO Find N2 Flip wyposażony zostanie w 3,26-calowy wyświetlacz na klapce i 6,8-calowy składany wyświetlacz wewnątrz. Składany ekran podobno wykorzystuje flagowy panel E6 AMOLED firmy Samsung z częstotliwością odświeżania 120 Hz i rozdzielczością Full HD+. Co „pod maską”? Producent ma postawić na procesor MediaTek Dimensity 9000+ wspierany rozsądną ilością pamięci RAM. Zestaw aparatów tworzyć będą obiektyw główny 50 MP oraz ultraszerokokątny 8 MP. Do rozmów wideo oraz wykonywania selfie posłuży obiektyw 32 MP. Całość będzie zasilana baterią 4300 mAh z szybkim ładowaniem 44 W.

Czytaj też: Zegarki Galaxy Watch z Wear OS z nowymi aplikacjami?

Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowe smartfony trafią na Stary Kontynent i do Polski. Nie znamy też cen. Możemy jednak spodziewać się, że ze względu na zastosowane technologie i rozwiązania – nie będą to smartfony tanie.

Grafika tytułowa: OPPO