Volkswagen ID.3 z kolejną generacją!

Volkswagen udowodnił nam już w ostatnich latach, że świetnie radzi sobie na rynku samochodów elektrycznych. To świetne wieści przed rewolucją, którą muszą przejść oferty producentów do 2035 roku na terenie Unii Europejskiej. Jak się okazuje, jeden z pierwszych „elektryków” w ofercie Niemców – Volkswagen ID.3 – może wkrótce doczekać się wprowadzenia na rynek kolejnej generacji.

fot. VW

Kuracja odmładzająca? Czy spore zmiany?

Zmiany, jakie zostaną wdrożone w przypadku Volkswagena ID.3 nazwałbym w zasadzie face-liftingiem. Nie będzie to zupełnie nowy samochód o odmiennym designie i rewolucyjnych rozwiązaniach. Co więc zmieni się w przypadku elektrycznego kompaktu względem poprzednika? Wprowadzonych zostanie wiele poprawek związanych z funkcjonalnością oraz oprogramowaniem. W standardzie pojawią się12-calowy ekran systemu infotainment, funkcjonalna podwójna podłoga bagażnika oraz dwa uchwyty na napoje zlokalizowane na desce rozdzielczej.

Ponadto doczekamy się rozwiązań takich, jak Plug&Charge oraz inteligentne planowanie trasy. Wdrożone zostaną najnowsze rozwiązania software’owe oraz hardware’owe poprawiające bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i pasażerów. A co z designem? Warto wspomnieć o tym, że samochód zyska nieco bardziej „agresywny” wygląd (jeśli można w ogóle takich słów użyć wobec auta elektrycznego). Wszystko po to, by nie kojarzył się z tzw. „dziadkowozem”, tylko przyciągnął nieco młodszą klientelę.

Czytaj też: Jak przygotować samochód na zimę?

Odświeżony Volkswagen ID.3 zostanie zaprezentowany już za kilka miesięcy – ma zostać zaprezentowany wiosną 2023 roku. Będzie produkowany w fabrykach w Zwickau, Dreźnie i Wolfsburgu. Podczas prezentacji powinniśmy też poznać cennik.

Grafika tytułowa: VW