Zawodnik NFL w drużynie Rocket League

Amerykańska organizacja esportowa Dignitas ogłosiła podpisanie kontraktu z gwiazdą futbolu amerykańskiego Bostonem Scottem z drużyny Philadelphia Eagles.

Zawodowy gracz ligi NFL będzie czwartym członkiem zespołu Dignitas’ Rocket League, grając jednocześnie nadal w Philadelphia Eagles.

Scott jest pierwszym sportowcem NFL, który również gra zawodowo w drużynie esportowej. Gracz dołącza do listy Rocket League, w której występują Jack „ApparentlyJack” Benton, Joris „Joreuz” Robben i Kyle „Scrub Killa” Robertson. Jest to historyczny ruch transferowy, ale również świetne posunięcie marketingowe, które może zapewnić organizacji i graczowi nowych fanów. Warto jednak zaznaczyć, że 26-letni Amerykanin nie jest przeciętnym zawodnikiem futbolu amerykańskiego, który podpisał kontrakt z organizacją esportową tylko dla rozgłosu. Powodem również nie są pieniądze, ponieważ w sporcie tradycyjnym w 2021 roku zarobił około 920 tysięcy dolarów. Scott po prostu kocha esport i sam jest zapalonym graczem Rocket League. Osiągnął w nim drugą najwyższą możliwą dywizję – Wielki Mistrz i był wśród najlepszych graczy na świecie.

Boston Scott, nowy zawodnik i twórca treści dla drużyny Dignitas, skomentował to następująco. „Granie w gry zawsze było dużą częścią mojego życia. Miało to na mnie wpływ odkąd byłem młody, co sprawiło, że stało się to czymś więcej niż tylko hobby, które lubię. Fakt, że mogę dołączyć do Dignitas, to spełnienie marzeń. Jestem bardzo podekscytowany współpracą z tą organizacją i jestem niezmiernie wdzięczny, że dali mi szansę bycia ich częścią.”

Chociaż jest podpisany jako profesjonalny gracz organizacji gamingowej, jest mało prawdopodobne, aby często pojawiał się w składzie zespołu. Zamiast tego Scott będzie bardziej skłonny skoncentrować się na tworzeniu treści i działalności marketingowej.

Dignitas ogłosił również, że Scott spotka się z fanami i graczami Rocket League na nadchodzącym wydarzeniu Rocket League Championship Series w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj także: https://conowego.pl/aktualnosci/faze-popularniejsze-od-golden-state-wariors-110667