Zakrzywione, 27-calowe monitory G-Master za tysiaka

Nowości iiyamy z serii G-Master to gamingowe 27-calowe monitory z zakrzywieniem 1500 R, czyli odpowiadającym krzywiźnie oka. Są to konstrukcje z matrycami VA o rozdzielczości FHD i częstotliwości 165 Hz w cenie 1 i 1,1 tys. zł.

Iiyama rozszerza ofertę o dwa nowe 27-calowe konstrukcje z matrycami Obie nowości należą do klanu Red Eagle i posiadają niemal identyczną specyfikację, gdyż różnica sprowadza się do odmiennej podstawy. Monitory wyposażono w wyświetlacze o długiej przekątnej 27 cali i rozdzielczości Full HD. Jedną z ich najważniejszych zalet jest wysoka częstotliwość odświeżania obrazu na poziomie aż 165 Hz, co pozwala cieszyć się płynnym obrazem nawet w najbardziej dynamicznych scenach. Jest to doskonała propozycja dla graczy preferujących szybkie sieciowe shootery nastawione na rywalizację.

Są to konstrukcje dla tych, którzy uważają, że zakrzywiona matryca monitora pozwala na głębsze zanurzenie w grze. Promień zakrzywienia wynosi 1500R i jest inspirowany krzywizną ludzkiego oka, gwarantuje wygodę i realistyczne wrażenia wizualne w czasie rozgrywki. Panel VA zapewnia z kolei doskonały współczynnik kontrastu i głęboką czerń, dzięki czemu wszystkie niuanse między jasnymi i ciemnymi kolorami są dobrze widoczne. Gracze na pewno docenią też niski czas reakcji na poziomie zaledwie 1 ms (MPRT), współczynnik ten jest kluczowy dla każdej rozgrywki, bo dzięki niemu obraz zawsze pozostaje ostry, nawet w trakcie najbardziej dynamicznych scen.

Nowości iiyama pochwalić mogą się także wsparciem dla FreeSync Premium, co oznacza, że gwarantują redukcję opóźnień i obsługują technologię LFC (Low Framerate Compensation), która pozwala wyeliminować wszelkie problemy związane z zacinaniem lub rwaniem obrazu przy praktycznie dowolnej liczbie klatek na sekundę. Dodatkowo monitory wspierają technologię HDR. Nie zabrakło także specjalnych predefiniowanych trybów obrazu dla graczy, a funkcja Black Tuner zapewnia przewagę nad rywalami i możliwość dostrzeżenia najdrobniejszych szczegółów. Obie nowości z klanu Red Eagle posiadają wbudowane głośniki stereo o mocy 2 W.

Podstawa modelu G-Master G2766HSU-B1 Red Eagle pozwala na regulację kąta nachylenia ekranu, natomiast G-Master GB2766HSU-B1 Red Eagle umożliwia również regulację wysokości. Są to monitory, które sprawdzą się nie tylko w grach, ale i do oglądania filmów, gdzie docenimy duży ekran i głęboką czerń matrycy VA.

Sugerowana cena G-Master G2766HSU-B1 Red Eagle wynosi 999 zł, a  G-Master GB2766HSU-B1 Red Eagle 1099 zł.