Autorzy modów na pomoc Cyberpunkowi 2077

Wszyscy pamiętamy głośną premierę najbardziej wyczekiwanej gry XXI wieku, która miała miejsce 10 grudnia ubiegłego roku.

Na medialny szum zareagowała nawet warszawska giełda, na której akcje CD Projekt w kwietniu 2020 osiągnęły rekordowe ceny, a sama spółka z wyceną ponad 27 miliardów złotych stała się największą spośród notowanych i wyprzedziła nawet PKO BP.

W momencie wydania Cyberpunk 2077 posiadał wiele błędów, szczególnie dotkliwie odczuwalnych na podstawowych wersjach konsol PlayStation 4 i Xbox One, co sprawiło, że wielu graczy było zawiedzionych i niezadowolonych. Na liście rozczarowań znalazły się między innymi: niedopracowana mechanika strzelania oraz prowadzenia aut, przekombinowany sposób rozwoju bohatera i nuda towarzysząca graczom w czasie między jedną, a drugą misją. Nie wspominając już o fakcie, że szybkość aktualizacji była niska.

W tym czasie do producenta zaczęli zgłaszać się autorzy modów, czyli modyfikacji gry dokonanej przez fanów. W niektórych przypadkach faktycznie rozwiązali oni problemy, których twórcom nie udało się zlikwidować o własnych siłach. W sposób zauważalny poprawiło to wrażenia z gry.

Zakres i rodzaj zmian wprowadzanych przez poszczególne mody jest naprawdę szeroki. Do najciekawszych należą:

CyberEngineTweaks – poprawia optymalizację, rozszerza możliwość zmiany ustawień i eliminuje niektóre z błędów;

JB – TPP MOD WIP third person – jeśli chcecie sprawdzić jak wygląda świat Night City z perspektywy trzeciej osoby – CP77 jest niemal w stu procentach FPP;

Better Minimap – niedopracowana i niezbyt wygodna minimapa to jedna z najważniejszych wad tej toczącej się przecież w ogromnym świecie gry. Mod Better Minimap pozwoli wam dowolnie zmieniać ustawienia tego elementu i dostosować go do swoich potrzeb;

Better Field Of View Slider: dzięki temu dodatkowi możecie zmienić minimalne pole widzenia z 70 do 30, a maksymalne – ze 100 do 150.

Współpraca z autorami modów

Niedawno na Discordzie autor, Hambalk ó Bence, ogłosił, że dołączy (wraz z zespołem WolvenKit) do studia CD Projekt i będzie pracował nad poprawą i rozszerzeniem obsługi modów w grach Wiedźmin 3 i Cyberpunk 2077.

„ Z przyjemnością ogłaszamy, że Blumster, Nightmare, rfuzzo i ja dołączymy do CD Projekt i będziemy pracować przy Cyberpunk 2077 oraz projektami związanymi ze wsparciem dla modów. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym i mamy nadzieję, że pomożemy przenieść grę na nowy poziom. Bardzo się cieszę, że CD Projekt przywiązuje tak dużą wagę do społeczności modów, a autorzy dołożą wszelkich starań, aby pomóc w rozwiązaniu problemów Cyberpunk 2077” – oświadczył Bence.

Czy ta współpraca wpłynie pozytywnie na kształt gry?