XS2000 – 2 TB w 30-gramowym dysku

Kingston wprowadza do sprzedaży kieszonkowy SSD z interfejsem USB C. Nośnik o pojemnościach od 0,5 do 2 TB umożliwia transfer z prędkością do 2000 Mb/s. Ceny nie są jeszcze znane.

XS2000 to nowość w ofercie Kingstona. Producent dekad jest jednym z największych autorytetów w segmencie pamięci operacyjnych. Użytkownicy starej daty pamiętają z pewnością czasy, gdy pamięci do komputera dzieliły się na „no-name” i markowe. Tak jak kiedyś na buty sportowe mówiono „adidasy” niezależnie od ich marki, tak na pamięci markowe mówiono u nas potocznie „kingstony” niezależnie od producenta.

Kingston jako specjalista od nośników pamięci bazujących na kościach NAND jest również ważnym graczem w segmencie SSD. Jego najnowsza propozycja to malutki dysk XS2000. Urządzenie o wymiarach 7 na 3 cm i wadze 29 g. wyposażono w USB 3.2 gen. 2×2. Interfejs ten katalogowo pozwala na uzyskanie maksymalnego transferu do 5 Gb/s i współpracuje jedynie ze złączem USB C. W przypadku XS2000 deklarowany przez producenta maksymalny transfer danych – zarówno przy zapisie jak odczycie – wynosi 2000 Mb/s.

Dysk XS2000 jest prawie o połowę mniejszy od standardowego przenośnego dysku SSD. Dodatkowo jest wyposażony w zdejmowane wzmocnione etui oraz zapewnia klasę odporności na wodę i pył IP55, dzięki czemu będzie idealnym towarzyszem przygód w terenie — zarówno podczas pracy, jak i odpoczynku oraz pasjonujących projektów.

Model XS2000 został zaprojektowany z myślą o doskonałym połączeniu wydajności i pojemności, tak aby dotrzymać kroku wymaganiom konsumentów na całym świecie. Kompaktowy rozmiar, dzięki któremu dysk przypomina breloczek, a także zwiększona wytrzymałość czynią nasz produkt idealnym do zapewnienia wydajności zarówno twórcom treści, jak i prosumentom czy profesjonalistom w środowisku korporacyjnym — mówi Tony Hollingsbee, menedżer działu dysków SSD firmy Kingston na region EMEA.

               Dysk XS2000 jest dostępny w wersjach o pojemności od 500 GB do 2 TB. Produkt jest objęty pięcioletnią ograniczoną gwarancją5 z bezpłatnym wsparciem technicznym.