XPG ma mnóstwo atrakcyjnych nowości dla graczy

Akcesoria, komponenty, dyski i zasilacze w pełnej krasie zostaną zaprezentowane już za dwa tygodnie. Zobacz, co przygotował producent z Tajwanu na najbliższe miesiące.

Udział kolejnych dużych firm w targach CES staje pod znakiem zapytania, ale dla wielu marek to wciąż kluczowa okazja do pokazania się w pierwszym kwartale roku. Jedną z tych, które na pewno zobaczymy podczas wydarzenia, jest XPG, należące do tajwańskiego koncernu Adata i specjalizujące się w sprzęcie gamingowym. Już za dwa tygodnie w Las Vegas pod hasłem „Dawn of a New Xtreme” firma zaprezentuje swoje najnowsze produkty, w tym: systemy do gier, urządzenia peryferyjne, akcesoria i komponenty, takie jak najnowsze pamięci DDR5, dyski półprzewodnikowe (SSD) PCIe 5.0 oraz najnowocześniejsze zasilacze Platinum.

Czytaj też: CES 2022 pod znakiem zapytania. Firmy rezygnują przez Covid-19

Na targach producent po raz pierwszy zaprezentuje XPG LANCER RGB DDR5 i CASTER RGB DDR5, które zapewniają wydajność na najwyższym poziomie, odpowiednio do 6000 MT/s i 7000 MT/s. Wystawione zostaną pamięci DDR5-4800 U/SO/R-DIMM klasy przemysłowej z ECC i PMIC on-die. Innym ważnym punktem stanowiska XPG będzie prezentacja najnowszego i najpotężniejszego jak dotąd zasilacza firmy – XPG CYBERCORE, z certyfikatem 80 Plus Platinum i Cybenetics, który w konfiguracjach odpowiednio 1000W i 1300W jest gotowy podjąć wyzwanie wymagającej mocy dla przyszłych procesorów i kart graficznych.

Oprócz tego producent pokaże dwa prototypowe dyski SSD ADATA PCIe Gen5x 4 – „Project Nighthawk”, który wykorzystuje kontroler Silicon Motion SM2508 i jest w stanie zapewnić wydajność sekwencyjnego odczytu/zapisu na poziomie 14/12 GB/s, oraz „Project Blackbird” wyposażony w kontroler InnoGrit IG5666, zapewniający wydajność odczytu/zapisu na poziomie 14/10 GB/s. Oba dyski SSD mają pojemność do 8TB. Zaprezentowany zostanie także zewnętrzny dysk SSD Elite SE920 USB4 firmy ADATA, zapewniający transfer do 40 Gb/s i wyposażony w opatentowaną konstrukcję chłodzenia termicznego z wbudowanym wentylatorem. 

Na stoisku XPG nie zabraknie urządzeń peryferyjnych dla graczy. Wśród nich seria ALPHA – nowe myszy gamingowe, charakteryzujące się najnowszą, dopracowaną w najmniejszych szczegółach ergonomią oraz wysokiej klasy sensorem optycznym PIXART PAW3335. Last but not least, firma przedstawi także pełną linię notebooków, w tym wielokrotnie nagradzanego 15,6-calowego notebooka XPG XENIA 15 KC – jest więc na co czekać.

Źródło: mat. prasowe