Xiaomi rekordzistą czasu ładowania smartfona?

Xiaomi niejednokrotnie udowadniało nam, że w wielu kwestiach na rynku urządzeń mobilnych serwuje nam nowoczesne, wizjonerskie rozwiązania. Teraz Chińczycy chcą wieść prym, jeśli chodzi o szybkość ładowania smartfonów. Udowadniają to w przypadku nowych modeli Redmi.

Szybkie ładowanie na zupełnie nowym poziomie

Wczoraj poznaliśmy nowe smartfony z rodziny Redmi Note 12. Oczywiście mowa o modelach przeznaczonych wyłącznie na rodzimy, chiński rynek. Na sprzęt dedykowany sprzedaży na rynku europejskim poczekamy do przyszłego roku. Jeden z wariantów urządzenia – Redmi Note 12 Discovery Edition – zaoferuje nabywcom niesamowicie szybkie ładowanie na poziomie aż 210 W. To absolutny rekord w branży!

HyperCharge 210 W to ultranowoczesne rozwiązanie, które pozwoli błyskawicznie naładować baterie w naszych smartfonach. Dla przykładu – ogniwo o pojemności 4300 mAh od 0 do 100% naładujemy w zaledwie 9 minut. Jestem ciekaw jak takie obciążenie baterii w smartfonach przełoży się na ich żywotność. To bardzo ważna kwestia, dopóki baterii ponownie nie będziemy mogli wymieniać na własną rękę (wymusi to dyrektywa unijna).

Czytaj też: Wyłudzenia w punktach sprzedaży coraz powszechniejsze!

Z pewnością nowe szybkie ładowanie od Xiaomi wkrótce trafi na pokład kolejnych urządzeń – w tym być może przyszłorocznych flagowców. Nie mogę się doczekać, żeby je przetestować! A Wy?

Grafika tytułowa: Xiaomi