Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G diabelnie drogi?

Koncern Xiaomi jeszcze kilka lat temu kojarzony był głównie z tanimi, ale dobrymi smartfonami, które były korzystną alternatywą dla produktów bardziej prestiżowych konkurentów. Te czasy odeszły jednak w niepamięć. Udowadniają nam to tegoroczne flagowce Chińczyków, które kosztują tyle, co nowe iPhone’y. Czy fanów średniej półki cenowej również czeka niemiła niespodzianka?

fot. Xiaomi

Chiński gigant zaskakuje cenami

Ciekawe doniesienia spływają do nas w sprawie smartfona Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G. To najdroższy i najlepiej wyposażony przedstawiciel nowej rodziny Redmi 12. Jak się okazuje, urządzenie ma być wyjątkowo drogie. Niemiecki Media Markt wycenił je na 499,90 euro. Oznacza to, że nad Wisłą ten model może kosztować ponad 2500 złotych.

Osoby chcące w tym roku zakupić smartfona ze średniej półki cenowej nie będą miały łatwo. W podobnej cenie ma być sprzedawany bowiem Samsung Galaxy A54. Być może dobrą decyzją w takiej sytuacji może być zainteresowanie się ekosystemem Apple. Najtańsze wspierane iPhone’y – modele iPhone 11 oraz iPhone SE 3 – można kupić w porównywalnej cenie. I choć specyfikacjami odstają od propozycji z Androidem – nadal są świetnymi smartfonami.

Czytaj też: Google One z ważną nowością dla wszystkich!

A czy Wy planujecie w tym roku wymianę smartfona na nowszy model? Dajcie koniecznie znać w komentarzach, jaki model macie na oku!

Grafika tytułowa: Xiaomi