Xiaomi prezentuje nietypowe słuchawki!

Xiaomi niejednokrotnie udowadniało nam, że potrafi wprowadzać do swojej oferty nowoczesne, nietypowe urządzenia. Co prawda koncernowi nie jest już przypinana łatka producenta serwującego nam sprzęt o genialnym stosunku ceny do jakości, jednak Chińczycy nadal chcą nas zaskakiwać. Do ich oferty trafiły właśnie całkiem ciekawe, nowoczesne słuchawki wykorzystujące niezwykłą technologię!

fot. Xiaomi

Słuchawki dla wymagających od chińskiego koncernu!

Xiaomi Bone Conduction – bo o nich mowa – to bardzo ciekawe słuchawki wykorzystujące technologię przewodnictwa kostnego. Z tego właśnie powodu, nie musimy wkładać słuchawek do uszu, by z nich korzystać. Dźwięk dociera do nas natomiast w postaci drgań przewodzonych poprzez kości czaszki do aparatu słuchowego.

Brzmi ciekawie, prawda? Warto wspomnieć również o tym, że nowe słuchawki od Xiaomi ważą zaledwie 28 gramów. Są też pyło- i wodoodporne w granicach normy IP66. Sprzęt z naszymi urządzeniami łączy się za pośrednictwem Bluetooth 5.2. Serwuje także wsparcie dla popularnych kodeków – Qualcomm aptX, Qualcomm aptX Adaptive i SBC.

Warto wiedzieć także, że słuchawki wyposażone zostały w baterię o pojemności 165 mAh. Zapewni ona aż 12 godzin nieprzerwanej pracy między ładowaniami. Energię uzupełnia się za pośrednictwem złącza USB-C, a cały proces – według producenta – nie ma trwać zbyt długo.

Czytaj też: Xiaomi 13 Pro z wyczekiwanym rozwiązaniem?

Xiaomi Bone Conduction póki co obecne będą na rodzimym, chińskim rynku. W tej chwili nie wiemy, czy trafią też na Stary Kontynent i jak mogłaby wyglądać u nas ich cena. Jeśli tylko w sieci pojawią się jakieś konstruktywne wieści na ten temat – będziemy Was informować!

Grafika tytułowa: Xiaomi