Xiaomi 13 Pro z wyczekiwanym rozwiązaniem?

Xiaomi 13 Pro to najbardziej obecnie wyczekiwany smartfon chińskiego koncernu. Zadebiutować powinien już po nowym roku jako główna konkurencja dla topowych smartfonów Samsunga (wraz z podstawowym Xiaomi 12). Ze względu na to, że od premiery dzieli nas kilkanaście tygodni, na temat nadchodzącej nowości wiemy coraz więcej. Okazuje się, że może nas ona pozytywnie zaskoczyć!

Nadchodzi fotograficzny dominator?

Xiaomi jakiś czas temu zapowiedziało strategiczną współpracę z Leica. Niemiecki koncern odpowiadał w przeszłości m.in. za genialne moduły aparatów w topowych smartfonach Huawei. Dlatego właśnie fani Xiaomi wiążą z nową kooperacją ogromne nadzieje. Najnowsze doniesienia wskazują na to, że mogą one nie być płonne.

Dowiedzieliśmy się, jak ma wyglądać przewidywana specyfikacja topowego smartfona z Chin. Producent postawi w jego przypadku najpewniej na ekran 6,7″ o rozdzielczości Full HD+. Sercem flagowca ma być procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 współpracujący z Surge C2 i Surge P2. Ów zestaw wspierany będzie przez 8/12 GB RAM oraz 128/256/512 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej.

Najważniejszym elementem specyfikacji będzie jednak aparat główny. Ma być to znana z Xiaomi 12S Ultra 1-calowa matryca o rozdzielczości 50 megapikseli. Jestem ciekaw jak sprawdzi się ona w praktyce biorąc pod uwagę zastosowane jednostki obliczeniowe.

Czytaj też: Nowe MacBooki Pro dopiero wiosną?

Xiaomi 13 i Xiaomi 13 Pro zadebiutują w pierwszym kwartale nadchodzącego roku. Gdy tylko pojawią się w Polsce – będziemy dla Was testować te urządzenia.

Grafika tytułowa: Xiaomi