Xiaomi patentuje nowy, ogromny czytnik linii papilarnych!

Nowoczesne smartfony to urządzenia bardzo zbliżone do siebie pod względem wydajności pracy. Dlatego producenci muszą na bieżąco wymyślać nowe, ciekawe rozwiązania, którymi przyciągną nas do swoich modeli z różnych półek cenowych. Xiaomi zdaje sobie z tego sprawę i ostatnimi czasy patentuje kolejne technologie, mające uczynić korzystanie z urządzeń mobilnych jeszcze wygodniejszym. Jak się okazuje, już niedługo nie będziemy musieli zawracać sobie głowy pewną bardzo ważną kwestią!

Rozpoznawanie odcisku palca łatwiejsze z czytnikiem Xiaomi!

Całoekranowy skaner linii papilarnych pod wyświetlaczem oznacza, że ​​nie trzeba będzie już myśleć o tym, gdzie umieszcza się palec podczas odblokowywania telefonu. Taka funkcja jest bez wątpienia doskonałym przykładem poprawy jakości korzystania z urządzenia mobilnego. Uzyskanie wspomnianego efektu jest jednak bardziej skomplikowane do osiągnięcia niż mogłoby się to pozornie wydawać.

Czytaj też: Specyfikacja aparatów smartfona OnePlus 10 Pro ujawniona!

Opatentowane przez Xiaomi rozwiązanie to spora ilość nadajników światła na podczerwień LED, które są umieszczone poniżej warstwy pojemnościowego ekranu dotykowego. Ich zadaniem jest – jak można się domyślić – przepuszczanie światła, które następnie odbija się od skóry osoby chcącej odblokować swój telefon bądź tablet. Idąc dalej – odbite od linii papilarnych światło jest następnie odczytywane przez warstwę odbiorników światła podczerwonego. Umieszczono ją pomiędzy górną warstwą ekranu dotykowego a nadajnikami podczerwieni LED.

Warto byśmy pamiętali, że mamy do czynienia wyłącznie z patentem. Minie jeszcze sporo czasu zanim takie rozwiązanie będzie montowane seryjnie na pokładzie smartfonów. O ile Xiaomi w ogóle zdecyduje się na skorzystanie z takiego, jak opisany, czytnika linii papilarnych.