Xiaomi Pad 6 nadchodzi?

Xiaomi to jeden z najważniejszych producentów sprzętu z Androidem. Smartfony koncernu z Państwa Środka od lat sprzedają się znakomicie. Podczas pandemii koronawirusa gigant postawił też na mocne uderzenie w segmencie tabletów. Xiaomi Pad 5 sprzedał się świetnie ze względu na to, że sporo czasu spędziliśmy na pracy w trybie home office. Jak na rynku poradzi sobie nadchodzący Xiaomi Pad 6?

Xiaomi Pad 6 może być hitem?

Koncern z Chin nie zdradził jeszcze zbyt wiele na temat swojego nowego tabletu. Specyfikacja jest pilnie strzeżona. Myślę jednak, że możemy być pewni, iż nie będzie to tablet o słabych podzespołach – już poprzednik (którego dla Was testowaliśmy) był całkiem wydajny w codziennych zastosowaniach. W sieci pojawił się ostatnio zrzut ekranu potwierdzający certyfikację Euroazjatyckiej Komisji Ekonomicznej. Możemy co nieco wyczytać z niego między wierszami.

Numer modelu urządzenia może nam zdradzać niektóre informacje. Układ znaków „22081283G” daje do myślenia odnośnie do domniemanej premiery tabletu. Może to być 22 sierpnia bieżącego roku. Ponadto mamy tu literę G, która oznacza u Xiaomi z reguły model mający być dostępny globalnie. Na wieści związane z samym tabletem musimy jednak jeszcze poczekać. Spodziewam się jednak, że lada dzień w sieci pojawią się jakieś przecieki.

Czytaj też: Xiaomi Pad 5 – (nie tylko) domowe centrum rozrywki!

Do domniemanej premiery urządzenia zostało bowiem kilka tygodni. To dobry czas na pojawianie się w sieci mniej lub bardziej kontrolowanych przecieków podkręcających atmosferę. Zapewne także lada moment do sieci trafią również rendery przedstawiające omawiane urządzenie. O wszelkich informacjach będziemy Was informować!

Grafika tytułowa: Tyler Franta / Unsplash