Xiaomi Mi Band 8 – kolejny przeciek w sieci!

Xiaomi Mi Band 8 to zbliżający się wielkimi krokami potencjalny hit sprzedażowy w segmencie inteligentnych opasek sportowych – smartbandów. Koncern z Chin prezentuje nam nową wersję swojego niedrogiego urządzenia co roku. Tym razem jednak urządzenie doczeka się pewnych istotnych zmian względem poprzedników.

fot. Xiaomi

Ewolucja, nie rewolucja!

Urządzenie zostało już jakiś czas temu dostrzeżone w bazie certyfikacyjnej IMDA. Oznacza to, że prace nad jego wydaniem wkroczyły już w dość zaawansowaną fazę. Niektóre źródła wskazują wręcz na domniemaną datę premiery na chińskim rynku już w kwietniu. Do Europy natomiast opaska miałaby trafić kilkanaście tygodni później. Tymczasem w sieci pojawiły się pierwsze nieco bardziej konkretne wieści na jej temat.

Bryła opaski nadal przypominać ma pastylkę – jak w przypadku poprzedniczki. Najprawdopodobniej jednak ekran urządzenia znów nieco urośnie. Tym razem bowiem samo urządzenie nie będzie osadzane w gumowej opasce, ale doczeka się dwuczęściowego paska na wzór tych stosowanych w przypadku smartwatchy. Na pełną specyfikację Xiaomi MI Band 8 musimy jeszcze jednak poczekać.

Czytaj też: Rewolucyjne baterie od Xiaomi?

Dajcie koniecznie znać w komentarzach, czy jesteście entuzjastami smartbandów. A może zdecydowanie wolicie stawiać na zaawansowane smartwatche pozwalające na szerokie możliwości konfiguracji i personalizacji? Ja zdecydowanie zaliczam się do drugiej z wymienionych grup.

Grafika tytułowa: Xiaomi