Xiaomi inwestuje – chce być lepsze od Apple!

Xiaomi to jeden z najważniejszych producentów smartfonów z Androidem. Chińczycy ugruntowali swoją pozycję na rynku dzięki połączeniu przystępnych cen i atrakcyjnych specyfikacji. Ambicje koncernu są ogromne – celem jest osiągnięcie statusu największego producenta smartfonów na świecie. Właśnie z tego powodu koncern w najbliższych latach poczyni bardzo poważne inwestycje.

fot. Đức Trịnh / Unsplash

Xiaomi chce wyznaczać standardy!

Xiaomi zapowiedziało, że zamierza przeznaczyć aż 15,17 mld dol. w przeciągu najbliższych pięciu lat na rozwój działu badań i rozwoju. To deklaracja Leia Juna, założyciela i dyrektora chińskiego koncernu. Według założeń popularna marka ma wyznaczać standardy i stawiać wysoko poprzeczkę takim koncernom jak Samsung czy lider rynku – Apple.

Koncern z Cupertino bowiem ostatnimi czasy zdobył tytuł największego producenta smartfonów na świecie. To efekt ogromnego popytu na urządzenia z rodziny iPhone 13. Według badań Canalys, w czwartym kwartale minionego roku Apple wyprzedziło na najwyższym stopniu podium Samsunga. Xiaomi chce w dłuższej perspektywie czasu wyprzedzić obydwa te koncerny właśnie dzięki innowacyjnym rozwiązaniom serwowanym nam na pokładzie swoich urządzeń.

Czytaj też: Nowe Samsungi sprzedają się świetnie! Producent wstrzymuje pre-ordery!

Mam nadzieję, że kolejne miesiące przyniosą nam jakieś bardziej konkretne informacje związane z tym, jakimi innowacjami chce zaskoczyć nas (i konkurencję) Xiaomi. Koncern z Chin będzie musiał mieć naprawdę mocnego asa w rękawie, jeśli chce zagrozić swoim silnym rywalom. Może dzięki mobilizacji w szeregach giganta rywalizacja na rynku smartfonów będzie bardzo emocjonująca.

Grafika tytułowa: Christian Salas / Unsplash