Xiaomi 13 zabije ceną? Prognozy nie napawają optymizmem!

Xiaomi 13 to nadchodzący flagowiec chińskiego koncernu, którego zadaniem będzie konkurowanie z Samsungiem Galaxy S23. O samym smartfonie wiemy już prawie wszystko – poznaliśmy jego wygląd i domniemaną specyfikację. Jak się jednak okazuje, urządzenie może być droższe niż się spodziewano.

Źródło: OnLeaks/comparedial

Xiaomi za kilka tysięcy to nie science-fiction!

Specyfikacje topowych smartfonów są coraz mocniejsze i ze względu na coraz wyższe ceny flagowych komponentów oraz postępującą inflację – powinniśmy się spodziewać, że najlepsze urządzenia mobilne będą jeszcze droższe. Pamiętacie jak kilka lat temu flagowego Xiaomi można było kupić za niecałe 2000 złotych? To już niestety przeszłość. Najnowsze doniesienia w tej kwestii nie napawają optymizmem.

Xiaomi 13 otrzyma mocny procesor Snapdragon 8 Gen 2 od Qualcomma, nowoczesne kości pamięci i niezły zestaw aparatów. Z tego właśnie powodu cena flagowca z Chin może poszybować w górę (komponenty nowej generacji kosztują). Mówi się o tym, że może ona sięgnąć nawet 5000 złotych. Jeden z czołowych chińskich leaksterów znany pod nazwą Digital Chat Station zauważa też, że negatywny wpływ na ceny produktów Xiaomi może mieć spadający kurs chińskiej waluty.

Czytaj też: OPPO Pad 2 – wiemy coraz więcej!

Xiaomi w ostatnich latach z cenami flagowych smartfonów dość mocno równa do Apple i Samsunga. Po części staram się to zrozumieć. W końcu ceny rosną nie tylko na rynku urządzeń mobilnych. Gigant z Chin przez wiele lat jednak zmagał się z etykietą dostawcy taniego sprzętu. Czy fani przetrawią takie podwyżki? Dowiemy się wkrótce.

Źródło: OnLeaks/comparedial