Apple kupi klub piłkarski?

Apple znane jest z tego, że potrafi podejmować kontrowersyjne decyzje związane ze swoimi usługami i urządzeniami przekuwane w sukcesy. Koncern z Cupertino, który obraca potężnymi pieniędzmi chce podobno zainwestować je w rozwój sportu kupując klub piłkarski. I to nie byle jaki – Manchester United.

Manchester United w rękach giganta?

„Czerwone Diabły” ostatnich lat nie mogą zaliczyć do wyjątkowo udanych – zarówno na rodzimym, jak i międzynarodowym podwórku. Pieniądze wpompowane w klub przez Apple mogłyby być dla niego zbawienne i z pewnością pozwoliłyby na nowo snuć bardzo ambitne plany. Nie są to pierwsze kroki koncernu z Cupertino w świecie sportu. Jakiś czas temu bowiem gigant wykupił prawa do transmisji meczów amerykańskich lig MLB (baseball) oraz MLS (piłka nożna).

Apple chce skorzystać na konflikcie kibiców United z obecnymi właścicielami klubu – amerykańskimi przedsiębiorcami Glazerami. Amerykański koncern jak najbardziej może sobie pozwolić na zakup klubu piłkarskiego tej klasy. Obraca bowiem setkami miliardów dolarów a Manchester United wyceniany jest na „zaledwie” 5,8 miliarda funtów. Jeśli transakcja doszłaby do skutku, z pewnością byłaby dla Apple w dłuższej perspektywie prawdziwą żyłą złota – także od strony marketingowej.

Czytaj też: Arcydzieło Omegi na 60-lecie Jamesa Bonda!

Sprawa jest rozwojowa, więc będziemy ją dla Was śledzić. Jeśli tylko pojawią się jakieś wieści w tej sprawie – na pewno będziemy informować. Podejrzewam jednak, że jakieś wiążące decyzje zapadną nie wcześniej, niż w przyszłym roku. Obecnie bowiem cały świat piłki nożnej skupia swoją uwagę na katarskim mundialu.