Xiaomi 13 Ultra – producent się nie śpieszy!

Xiaomi 13 Ultra będzie najlepszym, topowym smartfonem znanego chińskiego koncernu przeznaczonym na rynek globalny. Gigant nie śpieszy się jednak z wprowadzeniem go do sprzedaży. Dlaczego? Co wiemy o tym superflagowcu już teraz? Sprawdźmy!

Zacna specyfikacja i brak kompromisów?

Nowe urządzenie ma być w ofercie producenta bezpośrednim następcą hitowego Xiaomi Mi 11 Ultra. Nie znamy jeszcze jego pełnej specyfikacji. W sieci pojawiły się już jednak pewne przecieki dające nam ogólny zarys tego sprzętu. Koncern z Chin postawi w jego przypadku najpewniej na procesor Qulacomm Snapdragon 8 Gen 2 wspierany przez nawet 16 GB RAM. Z kolei na dane użytkownika producent może przeznaczyć do 1 TB wbudowanej pamięci.

Nieznane są dokładne parametry modułu fotograficznego, który zaserwuje nam tu koncern Xiaomi. Z pewnością zostanie on zaprojektowany we współpracy z uznaną marką Leica. Przecieki wskazują na to, że konfiguracja zastosowana w przypadku omawianego smartfonu będzie bazowała na zaawansowanym, 1-calowym sensorze Sony IMX989. Dodatkowo gigant ma zdecydować się na zastosowanie tu autofocusa PDAF.

Czytaj też: Oto główny aparat flagowego Samsunga?

Kiedy możemy spodziewać się premiery? Nowy topowy model Xiaomi na pewno nie pojawi się na tegorocznych targach MWC. Eksperci zakładają, że oficjalny debiut na globalnym rynku nastąpi nie wcześniej, niż w kwietniu tego roku. Jestem ciekaw czy te prognozy się sprawdzą.

Grafika tytułowa: Xiaomi