Wyszukiwanie w Mapach Google AR na razie w kilku miastach

Mapy Google, po uruchomieniu nawigacji pieszej w rzeczywistości rozszerzonej w 2019 roku i nawigacji AR w pomieszczeniach dwa lata później, teraz wyświetla wyniki wyszukiwania w rzeczywistości rozszerzonej.

Wyniki wyszukiwania w rzeczywistości rozszerzonej umieszczą w Twoim kanale wideo znaczniki umieszczone w przestrzeni 3D. To wymarzony interfejs dla gogli rozszerzonej rzeczywistości, ale na razie będzie działał tylko na telefonie.

Funkcji Maps AR, będzie obsługiwana przez Google Maps VPS lub „wizualny system pozycjonowania”. Jest to system lokalizacji oparty na kamerze. Uruchamiasz i kierujesz ją na świat. Obraz jest porównywany z ogromnym zbiorem danych widoku ulicy Google w celu określenia Twojej lokalizacji.

Jest to o wiele dokładniejszy w orientacji i lokalizacji sposób na poziomie ulicy niż kompas w telefonie i GPS. Podatne, nota bene na zakłócenia.

Jak informuje Google w swoim poście, dokładność lokalizacji za pomocą VPS w dużym stopniu zależy od jakości. Zarówno zdjęć, jak i powiązanej z nimi lokalizacji. Ta funkcja AR jest więc w ograniczonym zakresie wdrażana tylko w kilku miastach na świecie. Są to: Londyn, Los Angeles, Nowy Jork, San Francisco, Paryż i Tokio. Google twierdzi, że „w nadchodzących miesiącach” pojawi się na Androidzie i iOS.

Czytaj także: Google Maps pokaże najbardziej ekologiczną drogę do celu