Wysyp premier od Apple! iPad Air 5 w drodze!

Apple w tym roku uraczy nas wieloma naprawdę ciekawymi premierami. Wspominaliśmy Wam już o iPhone SE trzeciej generacji, smartfonach z serii iPhone 14 czy też nadchodzącej premierze iPada Pro. Dziś natomiast czas na pierwsze wieści związane z iPadem Air 5. Co na tą chwilę wiemy o następcy popularnego tabletu z Cupertino?

iPad Air 5 już na wiosnę!

Nowa generacja iPada Air ma zadebiutować wraz z iPhone SE 3. Nie będzie jednak urządzeniem rewolucyjnym względem poprzednika. Tablet zachowa dotychczasową formę, a więc będzie cechowała go przekątna ekranu 10,9″. Design zasadniczo także się nie zmieni. Nowości natomiast ukryte zostały wewnątrz urządzenia. Szykujcie się na skok wydajnościowy i całkiem nowe możliwości!

Apple w przypadku iPada Air 5 postawi na wydajny procesor A15 Bionic z serii iPhone 13. W połączeniu z optymalną ilością pamięci RAM układ ów sprawi, że nowy iPad Air poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi zadaniami. Możemy też spodziewać się modemu 5G na pokładzie wybranych wersji tabletu. Mówi się także, że koncern z Cupertino postawi na nową, 12-megapikselową szerokokątną kamerkę do rozmów wideo na froncie.

Czytaj też: Rewelacyjne ekrany we wszystkich wersjach iPhone 14?

Na razie to wszystkie informacje, jakie mamy o tablecie iPad Air 5. Myślę jednak, że nadchodzące tygodnie przyniosą nam kolejne wieści – w tym rendery ukazujące nam wygląd wyczekiwanego urządzenia. W końcu do jego premiery zostało coraz mniej czasu – jeśli faktycznie jest ona planowana na przełom marca i kwietnia.