Samsung zdążył! Seria Galaxy S22 w Europie jednak z Exynosem!

Samsung za kilkanaście dni zaprezentuje nam swoje flagowe urządzenia z rodziny Galaxy S22. Oczekiwania fanów są ogromne. I wcale się im nie dziwię – w końcu chodzi o smartfony, które będą świadczyły o sile koncernu z Korei na rynku w całym 2022 roku. Jeszcze kilka dni temu docierały do nas niepokojące informacje wskazujące na to, że Samsung nie wyrobi się z przygotowaniem własnego procesora Exynos 2200 i zastąpi go układem Snapdragon 8 Gen 1. Dziś jednak mamy dla Was pozytywne wieści!

fot. Samsung

Exynos 2200 zjawi się na czas!

Jak się okazuje Samsung poradził sobie z chwilowymi problemami i procesory Exynos 2200 zostaną przygotowane na czas. Dzięki temu modele Galaxy S22 zadebiutują na europejskim i polskim rynku właśnie z tym układem. To dobra wiadomość. Możliwe, że wyjściowa cena urządzeń zostanie dzięki temu delikatnie obniżona. Fani marki Galaxy mają też na pewno nadzieję, że Exynosy 2200 nie będą sprawiały takich problemów z nagrzewaniem się, jak Snapdragon 8 Gen 1.

Czytaj też: Motorola Frontier odsłania tajemnice! To będzie hit?

Samsung ma spore szanse na to, żeby pozostać bezkonkurencyjnym na rynku topowych smartfonów z Androidem na pokładzie. Warto bowiem zaznaczyć, że pierwsze testy smartfonów pracujących pod kontrolą wspominanego, piekielnie mocnego procesora Snapdragon 8 Gen 1. wskazały, że równie piekielnie szybko i mocno się on nagrzewa. Jeśli Exynos 2200 nie będzie serwował nam takich problemów, to smartfony pracujące pod jego kontrolą mogą sprzedać się fantastycznie.

Nasze smartfony są coraz mocniejsze, generują coraz większą moc obliczeniową. Dlatego producenci muszą zadbać o to, żeby te nowoczesne urządzenia były wyposażane w wydajne układy chłodzenia. Jestem ciekaw na jakie rozwiązanie w tej kwestii postawi w przypadku swoich flagowców koncern z Korei. Dowiemy się tego już za kilkanaście dni!

Grafika tytułowa: Samsung