Heart of Russia czeka na zwycięstwo Ukrainy  

Czeski deweloper gier SCS Software opublikował na swoim blogu informację, o tym, że wstrzymuje wydanie dodatku do gry Euro Truck Simulator 2 pod tytułem Heart of Russia.

Od czasu premiery w 2012 roku Euro Truck Simulator 2 stał się wielkim hitem sprzedażowym. Wydawca oferował dodatkowe pakiety, które rozszerzyły mapę gry i dodały nowe kraje, przez które gracze mogą przejechać.  

W marcu 2021 roku, SCS zapowiedział, że rozszerzenie nie pozwoli graczom przejechać przez cały kraj. Ma na celu dotarcie do „górnej rzeki Wołgi”. Dzięki wcześniejszemu rozszerzeniu Beyond the Baltic Sea w grze można już przejechać części Rosji.

24 lutego bieżącego roku, w momencie napaści Rosji na Ukrainę prace nad dodatkiem były na ukończeniu. Do finału brakowało ok 6-8 tygodni.

W poście czytamy, że wobec zaistniałej sytuacji postanowiono początkowo wspierać charytatywnie ukraińskie ofiary napaści. Następnie przekazać na ten cel cały dochód ze sprzedaży ukraińskiego pakietu DLC Paint Jobs Pack (ponad 85 tysiecy egzemplarzy).

„Podoba nam się pomysł, że nasza wspólna pasja, jaką jest symulacja ciężarówki, pozwala ludziom łączyć się. W spokoju odbyć wirtualną wizytę w sąsiednim kraju i cieszyć się wspólnym hobby, zamiast pozwalać, aby coś nas dzieliło. oprócz. Ponieważ nasze DLC, Heart of Russia, bezpośrednio dotyczy Rosji, to przy tak wielu cierpieniach, postanowiliśmy powstrzymać się od wydawania, dodatku. Aby nie było to postrzegane jako wspierające lub tolerujące agresję” – czytamy we wpisie na blogu.

Koniec wpisu daje nadzieję, że po zwycięstwie Ukrainy również dzięki tej grze będzie można przyczynić się do jej odbudowy.

„Głęboko wierzymy, że jest nadzieja na zwycięstwo dumnych obywateli Ukrainy i koniec cierpień dla wszystkich. Niesprawiedliwość nie może i nie może wygrać. A kiedy nadejdzie czas na odbudowę i uzdrowienie Ukrainy, postaramy się znaleźć sposób, aby nasz dodatek odegrał jakąkolwiek rolę w procesie uzdrawiania dla wszystkich”.

Czytaj także: Diablo Immortal startuje pojutrze! Co musisz wiedzieć?