Wisła All iN! Games Kraków przestaje istnieć

Smutne wieści dochodzą z rodzimego podwórka sportu elektronicznego. Klub Wisła Kraków podjął decyzję o definitywnym zamknięciu swojej sekcji esportowej.

Decyzja jest wynikiem spadku zasłużonego polskiego klubu z ekstraklasy. Co miało miejsce 15 maja 2022 roku, a co za tym idzie znacznego obniżenia wpływów finansowych, pozwalających utrzymywać esportową sekcję.

„Jeżeli chodzi o esport, na dzień dzisiejszy mamy umowę z głównym sponsorem, jeżeli chodzi o CS-a będziemy rozmawiać, jaka będzie przyszłość. Jeżeli chodzi o pozostałe sekcje esportowe, będziemy niestety rezygnować z usług, więc w tym temacie będziemy tutaj wygaszać, jeżeli chodzi o Dotę i FIFĘ – mówił jeszcze w czerwcu Dawid Błaszczykowski, prezes zarządu TS Wisła Kraków S.A.

Brat byłego kapitana polskiej reprezentacji piłkarskiej dawał tym samym cień nadziei na pozostawienie sekcji Counter Strike’a. Niestety nadzieja okazała się płonna. Po odejściu podstawowych zawodników, w tym najbardziej doświadczonego, pełniącego rolę kapitana Grzegorza „SZPERO” Dziamałka, doszło do rozwiązania drużyny.

W trakcie niespełna trzech lat obecności na esportowej mapie Polski Wisła All iN! Games Kraków rywalizowała na trzech scenach: w Counter-Strike’u: Global Offensive, FIFIE oraz Docie 2. Największe sukcesy odnosiła właśnie w CS:GO. Jej podopieczni sięgnęli m.in. po tytuł mistrzów Polski, a także triumfowali w międzynarodowych rozgrywkach Nine to Five. Dwukrotnie brali udział w prestiżowym Intel Extreme Masters w Katowicach, choć bez większych sukcesów.

W zenicie swoich możliwości podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego zajmowali 24. miejsce w prestiżowym rankingu HLTV. Miało to miejsce w lutym tego roku.

Czytaj także: Orlen sponsoruje esportowe wyścigi F1