Orlen sponsoruje esportowe wyścigi F1

PKN Orlen został sponsorem tytularnym cyklu zawodów esportowych w grze symulującą wyścigi Formuły 1, organizowanych przez Polską Ligę Esportową.

 Informując o projekcie, paliwowy gigant podkreślił, ze „wirtualna rywalizacja to kolejny ważny element strategii sponsoringowej, która zakłada wzmocnienie rozpoznawalności i postrzegania marki ORLEN w poszczególnych grupach docelowych”.

 Jak zaznaczono w komunikacie, rozgrywki organizowane przez PLE obejmą dwa sezony startowe, po 12 wyścigów w każdym z nich.

PKN Orlen to dzisiaj największy sponsor sportu w Polsce. Angażuje się w takie dyscypliny motorsportu jak Formuła 1, rajdy, żużel czy F1H2O. A także siatkówkę, lekkoatletykę, piłkę nożną, piłkę ręczną i kolarstwo.

„Wspieramy 80 indywidualnych sportowców, 70 klubów sportowych, 6 związków i 2 komitety. Zaangażowanie w wirtualną odmianę motorsportu to okazja na dotarcie do nowej grupy odbiorców”. Powiedziała dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów koncernu Agata Pniewska, cytowana w komunikacie.

Początek rywalizacji zaplanowano na 10 czerwca. Pierwszy sezon potrwa do 29 lipca, a rywalizacja kierowców będzie transmitowana w kanałach własnych PLE.GG, na Twitch i YouTube.

„Niezmiernie cieszę się z zaufania, jakim obdarzył nas PKN Orlen. Nawiązanie współpracy z tak dużym partnerem podkreśla, że jako firma i branża zmierzamy w dobrym kierunku. Simracing to naturalne połączenie sportu i esportu. W oparciu o popularyzację wyścigów Formuły 1 coraz więcej kierowców-amatorów decyduje się spróbować swoich sił na wirtualnych torach” – powiedział Prezes Polskiej Ligi Esportowej Paweł Kowalczyk.

Polska Liga Esportowa to czołowy polski organizator rozgrywek esportowych, zajmujący się profesjonalizacją rynku. Celem firmy jest wspieranie drużyn, dzielenie się swoim know-how oraz promocja esportu. Pod patronatem PLE występują czołowe polskie drużyny esportowe w zmaganiach CS:GO, VALORANT, FIFA i grach simracingowych.

Czytaj także: Polska Liga Esportowa na start!