Wireless AR Smart Glass – nowe gogle AR od Xiaomi

Podczas MWC 2023 Xiaomi pokazało swój zupełnie nowy produkt – Wireless AR Smart Glass Discovery Edition. To pierwsze bezprzewodowe okulary rozszerzonej rzeczywistości firmy Xiaomi, które wykorzystują przetwarzanie rozproszone i mają wyświetlacz o parametrach zbliżonych do siatkówki ludzkiego oka, który dostosowuje się do warunków oświetlenia.

Wygoda przede wszystkim!

Okulary Xiaomi Wireless AR Smart Glass zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o wygodzie użytkownika, bez potrzeby łączenia ich kablami z komputerem. Ważą zaledwie 126 g i wykorzystują opracowaną przez Xiaomi szybką magistralę do łączenia bezprzewodowo ze smartfonem. Sprzęt bazuje na nowoczesnej platformie Snapdragon XR2 Gen 1. Producent postawił tutaj także na autorski, specjalny standard przesyłu danych. Warto wspomnieć również o tym, że okulary obsługują platformę deweloperską Snapdragon Spaces XR.

Mamy do czynienia ze sprzętem na wskroś nowatorskim. Nowe bezprzewodowe okulary AR firmy Xiaomi są jednymi z pierwszych w branży, które osiągają jakość obrazu zbliżoną do możliwości rozróżnia detali przez siatkówkę ludzkiego oka. Moduł optyczny okularów składa się bowiem z pary ekranów MicroOLED. Xiaomi Wireless AR Glass są również wyposażone w specjalne pryzmaty przewodzące światło. Ich soczewki serwują nam dwa tryby pracy: blackout (wyciemnienie), który oferuje wciągające wrażenia podczas oglądania treści (np. filmów czy gier) oraz tryb przezroczysty, zapewniający bardziej naturalne połączenie obrazów rzeczywistych i elementów wirtualnych AR.

Czytaj też: Nowości HTC VIVE na MWC 2023

Xiaomi Wireless AR Smart Glass Discovery Edition wymagają sparowania ze smartfonem Xiaomi 13 lub innym urządzeniem zgodnym ze standardem Snapdragon Spaces. Oficjalną cenę oraz informację o dostępności na poszczególnych rynkach powinniśmy poznać już wkrótce!

Grafika tytułowa: Xiaomi